Finanses

PTAC uzsācis vērtēt Marto.lv komercdarbību

Dienas Bizness, 12.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzsācis vērtēt Marto.lv komercdarbību un aicina patērētājus būt piesardzīgiem, izmantojot Marto.lv piedāvātos pakalpojumus, informē PTAC.

PTAC ir saņēmis 6 patērētāju sūdzības par to, ka saņemtas īsziņas no www.marto.lv ar aicinājumu saņemt kredītu, tostarp īsziņas ar komerciālajiem paziņojumiem saņēmušas personas, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu.

PTAC uzsācis www.marto.lv mājaslapas satura vērtēšanu. Konstatēts, ka Marto.lv ir reģistrēts UAB Imarina Lietuvā. Lai reģistrētos Marto.lv interneta vietnē, pakalpojumu saņēmējam ir jāaizpilda reģistrācijas veidlapa un jāaktivizē pieteikums, par to veicot apmaksu 9 EUR apmērā.

PTAC, analizējot minētās interneta vietnes darbību, ir konstatējis, ka Marto.lv mājaslapā norādīts, ka tas nodarbojas ar finanšu pakalpojumu sniegšanu, tomēr nav pilnīgi skaidri un nepārprotami norādīta informācija, vai tas ir starpnieks vai kredīta devējs, no tā izrietoši, vai tam ir nepieciešama patērētāju kreditēšanas licence.

Attiecībā uz Marto.lv sūtītajām īsziņām ar komerciālajiem paziņojumiem, kas piedāvā saņemt kredītu ar esošām parādsaistībām, PTAC šādu komercpraksi vērtē kā negodīgu - Negodīgas komercprakses aizlieguma likuma kontekstā. Tāpat PTAC vērš uzmanību, ka neatkarīgi no tā, ko sola kredīta starpnieks, kredīta devējam vienmēr ir jāvērtē kredīta ņēmēja spēja atmaksāt aizdevumu. Līdz ar to pakalpojuma līguma ar kredītu starpnieku noslēgšana nenozīmē to, ka patērētājam ar negatīvu kredītvēsturi tiks piešķirts aizdevums.

MK noteikumi nosaka prasības attiecībā uz patērētāja kreditēšanas pakalpojuma reklāmas saturu, kārtību, kādā sniedz informāciju pirms patērētāja kreditēšanas līguma noslēgšanas, informācijas saturu, kreditēšanas līgumam izvirzāmās prasības un tajā ietveramo informāciju u.c., lai patērētājs varētu salīdzināt dažādus kreditēšanas piedāvājumus un novērtēt piedāvātā kreditēšanas pakalpojuma piemērotību viņa vajadzībām un finansiālajai situācijai.

PTAC aicina patērētājus, pirms aizņemties, rūpīgi izvērtēt patēriņa kredīta nepieciešamību, tomēr, ja tāds nepieciešams, aizņemties tikai no likumīgiem patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem. PTAC atgādina, ka izsniegt patēriņa kredītus patērētājiem naudā drīkst tikai kredītiestādes, krājaizdevu sabiedrības vai PTAC licencēti nebanku kredītu sniedzēji.

Komentāri

Pievienot komentāru