Pārtika

PVD aizdomas, ka arī Latvijā notikusi krāpniecība ar zirga gaļu

Dienas Bizness, 25.02.2013

PVD vadītājs Māris Balodis.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienestam (PVD) ir aizdomas, ka arī Latvijā bijuši gadījumi, kad zirag gaļa pārdota kā liellopa gaļa, sacīja dienesta vadītājs Māris Balodis.

Runājot LNT raidījumā 900 sekundes, M. Balodis norādīja, ka lai gan līdz Latvijai to ražotāju produkti, kas Eiropā pārdevuši zirga gaļas produktus liellopu gaļas vietā, nav atnākuši, PVD ir aizdomas, ka arī Latvijā notikusi šāda veida krāpniecība. No plašākiem komentāriem PVD vadītājs atturējās, norādot, ka pārbaužu rezultāti tiks apkopoti un sabiedrība tiks informēta.

Tāpat PVD veiks pārbaudes kažokzvēru audzētavās, tādējādi reaģējot uz izskanējušajām ziņām, ka dzīvnieku tiesību aizstāvji kažokzvēru fermās atklājuši pārkāpumus.

TV raidījums Nekā Personīga iepriekš vēstīja, ka dzīvnieku tiesību aizstāvji slepus nofilmējuši uzņēmumos notiekošo. Aktīvistu uzņemtajos kadros redzami kažokzvēru turēšanas pārkāpumi – dzīvniekiem ir hroniskas saslimšanas un neiroloģiskas problēmas.

M. Balodis norādīja, ka dienests var balstīties tikai uz oficiālu informāciju un pārbaudēm, kas līdz šim šādu situāciju nav uzrādījušas. Šobrīd esot jānoskaidro, kurā vietā šie kadri ir uzfilmēti – Latvijā ir astoņas kažokzvēru audzētavas, bet kadri nākuši no sešām. PVD vadītājs uzsvēra, ka tiks pārbaudīti visi audzētāji. Gadījumā ja tiks konstatēti pārkāpumi – audzētājiem var tikt piespriests naudas sods vai tikt apturēta to darbība.

Komentāri

Pievienot komentāru