PVD Stockmann darbinieku ēdināšanas blokā konstatējis atsevišķus higiēnas prasību pārkāpumus 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nevienā no universālveikalā «Stockmann» darbinieku ēdināšanas blokā ņemto pārtikas paraugu un nomazgājumu laboratoriskajiem izmeklējumiem nav konstatējis piesārņotājus, taču pārbaudē atklāti atsevišķi vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumi.

LETA, 15.10.2019

Foto: LETA

PVD ir saņēmis visus tirdzniecības centra «Stockmann» darbinieku ēdināšanas blokā ņemto pārtikas paraugu un nomazgājumu laboratorisko izmeklējumu rezultātus. «Visi laboratorisko izmeklējumu rezultāti ir negatīvi. Pārbaudē ir konstatēti atsevišķi vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumi,» sacīja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova. Tāpat viņa pastāstīja, ka arī līdz šim saņemtie pie piegādātāja ņemto paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti ir negatīvi.

PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja piebilda, ka epidemioloģisko izmeklēšanu, kuras mērķis ir noskaidrot saslimšanas cēloņus, veic Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kas sniegs gala atzinumu par saslimšanas cēloņiem. Marčenkova gan vērsa uzmanību - starptautiskā pieredze nereti rāda, ka ne visos uzliesmojumu gadījumos ir iespējams iegūt informāciju par iespējamo infekcijas avotu.

SPKC komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja teica, ka epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā universālveikalā veikta ēdnīcas darbinieku laboratoriskā pārbaude un laboratoriskajai izmeklēšanai ņemti vides nomazgājumi. Testēšanas rezultāti ir negatīvi. Pēc Arājas teiktā, patlaban turpinās arī darbinieku anketēšana, lai noskaidrotu saslimušo īpatsvaru un viņu inficēšanās apstākļus. Vienlaikus viņa piebilda, ka saslimušie sākotnēji nebija vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un netika laboratoriski izmeklēti, tāpēc SPKC organizēja slimojošo personu laboratorisko izmeklēšanu, kā arī rekomendēja saslimušajām personām vērsties pie ģimenes ārstiem, lai veiktu laboratorisko pārbaudi un noteiktu infekcijas slimību diagnozi.

Saņemti pirmie testēšanas rezultāti, kas liecina par vīrusu etioloģijas infekcijas klātbūtni. SPKC komunikācijas nodaļas vadītāja arī atzīmēja, ka saslimušajiem slimība noritēja pārsvarā vieglā formā, tāpēc SPKC rīcībā nav informācijas par hospitalizētām personām. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās. Jau ziņots, ka oktobra sākumā vēdera infekcija tika konstatēta apmēram 50 universālveikala «Stockmann» darbiniekiem, kurus «Trakajās dienās» ēdināja SIA «Baltic Restaurant Latvia».

Informāciju par saslimšanas gadījumiem «Stockmann» darbinieku ēdināšanas blokā PVD saņēma no paša «Baltic Restaurants Latvia». PVD veica pārbaudi, noņemot nomazgājumu un pārtikas produktu paraugus laboratoriskām pārbaudēm, kā arī veica pārbaudes pie izejvielu piegādātāja, noņemot produktu un nomazgājumu paraugus.

SPKC epidemioloģe Rita Korotinska norādīja, ka sākotnējā informācija liecina, ka saslimušie inficējušies ar norovīrusu. Savukārt «Stockmann» direktore Dace Goldmane atklāja, ka oktobra pirmajā nedēļas nogalē tirdzniecības centra telpās strādāja apmēram 800 cilvēku, no kuriem 50 bija līdzīgi saslimšanas simptomi.

Konstatējot darbinieku saslimšanu, «Stockmann» nekavējoties veica visas nepieciešamās analīzes sadarbībā ar PVD, kā arī SPKC.

«Baltic Restaurants Latvia» valdes priekšsēdētājs Aigars Kaugars norādīja, ka ir pārliecināts, ka uzņēmums nodrošinot nepārtrauktu higiēnas un drošības uzraudzību visās savās ēdināšanas vietās. Ziņots arī, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, vairākās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs izplatījās akūta zarnu infekcija.

SPKC epidemiologi, sākot epidemioloģisko izmeklēšanu Siguldas izglītības iestādēs, izvirzīja vairākas hipotēzes par šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas (STEC) izraisītās infekcijas uzliesmojuma iemesliem. Izskatot visas versijas, epidemiologi secināja, ka bērni nav ceļojuši, un, lai gan viņi ir no vienas pilsētas izglītības iestādēm, visi cits citu nepazina.

Tomēr visus vienoja viens ēdinātājs - «Baltic Restaurant Latvia». PVD pēc pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem un saņemtajiem laboratorisko izmeklējumu rezultātiem secināja, ka «Baltic Restaurants Latvia» ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus un nav nodrošinājis pietiekamu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanu, radot labvēlīgu vidi dažādu slimību ierosinātāju izplatībai. Ņemot vērā šo pārkāpumu izraisīto seku smagumu, Siguldas novada pašvaldība līgumu ar «Baltic Restaurants Latvia» lauza un izsludināja ārkārtas iepirkumu.

Tevi varētu interesēt

Ikgadējās «Trakās dienas» lielveikalā «Stockmann» negaidīti izvērsušās kolektīvā saslimšana,...

Šoruden pirmo reizi «Stockmann» «Trako Dienu» kampaņas piedāvājumus pircējiem Latvijā būs...

Otro gadu pēc kārtas par taisnīgāko atalgojuma maksātāju Latvijā atzīta starptautiskā lidosta...

Universālveikals Stockmann, sadarbojoties ar igauņu modes mākslinieci Reet Aus un Igaunijas Atkārtotas...

Sekojot pieprasījumam un tendencēm mazumtirdzniecībā, Lindex laiž tirgū ilgtspējīgas apakšveļas...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

3D kartes, sākot ar magnētiņu pie ledusskapja līdz A0 formāta Alpu kalnu...

Tapis jauna koncepta biznesa centrs «Marupe Smart Park», kas sniegs iespēju uzņēmējiem...

Degvielas mazumtirgotājs Latvijā Neste autovadītājiem turpmāk piedāvās vējstiklu tīrīšanas...

Investējot 900 tūkstošus eiro, «Omniva» uzsāk pakomātu tīkla paplašināšanu ar 45 jauniem...

Līdz ar pamatakmens ieguldīšanu jaunā SĀGA tirdzniecības centra pamatos, paziņoti pirmie tā...

Septiņās Igaunijas pilsētās gandrīz mēnesi tiek sniegta iespēja veikt gripas vakcināciju....

Igaunijas Apdrošinātāju savienības dati liecina, ka pērn valstī reģistrēti 408 apdrošināšanas...

Ārpus aktīvās tūrisma sezonas un arī viesnīcu cenu politikas maiņas dēļ hosteļiem...

«Volvo», «Renault» un «Dacia» automašīnu oficiālais tirgotājs Latvijā SIA «Mūsa Motors Rīga»...

Pabeigti šā gada maijā uzsāktie sporta un atpūtas kluba Joker klubs ūdens...