Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Austrālijas aviokompānija Qantas ceturtdien uzsākusi vienreizēju izmēģinājuma lidojumu, kas ir līdz šim ilgākais pasažieru komerciālais lidojums bez nosēšanās, raksta CNN Travel.

Kopējais lidojuma ilgums sasniedz 19 stundas, veicot 17 800 kilometrus. Izmēģinājuma lidojumā piedalās 50 cilvēki.

Lidmašīna no Londonas Hītrovas lidostas pacēlās plkst.6 pēc vietējā laika.

Šis izmēģinājums ir daļa no Qantas «Project Sunrise», kura mērķis ir līdz 2022.gadam ieviest tiešus reisus Sidneja-Londona un Sidneja-Ņujorka reisus.

Šis ir otrais izmēģinājuma lidojums no trim plānotajiem. Pirmais notika oktobrī, kad tika veikts lidojums no Ņujorkas uz Sidneju. Šis lidojums ilga aptuveni 19 stundas, mērojot 16 000 kilometru.

Londonas maršruts, neskatoties uz to, ka attālums ir tālāks nekā Ņujorkai, būs mērojams ātrāk, pateicoties dominējošajam vēja virzienam un optimizētajam maršrutam, kas šķērso Krievijas, Kazahstānas un Ķīnas gaisa telpas. Lidojumā izmantots Boeing 787-9 Dreamliner. Kaut arī potenciāli lidmašīna var uzņemt 300 pasažieru, šajā lidojumā devās 50 pasažieri, ieskaitot 4 pilotus. Kā norāda Qantas, lidmašīna netika piekrauta, lai gūtu pārliecību, ka ar iepildīto degvielu tā spēs mērot visu maršrutu.

Datus par lidojumu un pasažieriem apkopos Sidnejas Universitātes mediciniskās izpētes daļa, kas pētīs lidojuma ietekmi uz veselību, labsajūtu un cilvēka bioloģisko ritmu. Tāpat tiks vērtēts, kā šis lidojums ietekmē apkalpi un pilotus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceļošana ar lidmašīnu aizvien ir drošākais pārvietošanās veids, un cerams, ka tā tas arī paliks, raksta CNN Travel.

Tomēr, ja ir bail lidot, jāizvēlas kāda no pasaulē drošākajām aviokompānijām. Aviokompāniju drošības un piedāvājumu izvērtēšanas vietne AirlineRatings.com publicējusi ikgadējo drošāko aviokompāniju sarakstu, un līderis - Quantas - tajā spējis pirmo vietu saglabāt jau septīto gadu pēc kārtas.

Kopumā AirlineRatings.com izvērtē 405 aviokompānijas visā pasaulē. Veidojot sarakstu, tiek ņemti vērā atbildīgo institūciju un valdību auditi, negadījumi, apkalpes vecums, finanšu rādītāji, pilotu apmācības un kultūra.

Galerijā augstāk iespējams uzzināt, kuras ir pasaulē drošākās aviokompānijas!

Komentāri

Pievienot komentāru