Raunā tapušie interjera priekšmeti kotējas Eiropā 

Metāla interjera un mēbeļu ražošana ir viena no Eiropas tirgus nišām, kur sekmīgi konkurē Latvijas uzņēmums SIA Raunas lauktehnika, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 22.1.2015
1/2

Raunas lauktehnika valdes priekšsēdētājs Guntis Pelšs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Ar metāla interjera priekšmetu izgatavošanu Latvijā nodarbojas vairāki uzņēmumi, tomēr katram no tiem – SIA Raunas lauktehnika, SIA Kokarde3 u.c. – ir sava specifika.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš norāda, ka metāla interjera priekšmetu ražošana ir specifiska tirgus niša, tomēr Latvijas ražotāji ir pierādījuši, ka spēj sekmīgi pildīt pasūtījumus ārvalstu pircējiem. Lai arī šajā jomā strādājošie uzņēmumi nav ļoti lieli, tomēr asociācijas vadītājs norāda, ka svarīgākais ir nevis masveida produkcijas ražošana milzīgos apmēros, bet gan augstas pievienotās vērtības izstrādājumu izgatavošana konkrētam pircējam, nevis noliktavai.

Sāka pirms 20 gadiem

«Pašlaik savus izstrādājumus realizējam gan ārzemēs, gan arī pašmāju tirgū,» stāsta SIA Raunas lauktehnika valdes priekšsēdētājs Guntis Pelšs. Pašlaik par lielākajiem uzņēmuma produkcijas noieta tirgiem var dēvēt Beļģiju un Vāciju. «Faktiski ar metāla interjera priekšmetu ražošanu nodarbojamies teju vai 20 gadus, un viss sākās ar to, ka deviņdesmito gadu sākumā strauji saruka pieprasījums pēc lauksaimniecības tehnikas remonta, bet Eiropā, jo īpaši Beļģijā, šajā laikā sākās metāla interjera priekšmetu bums,» stāsta G. Pelšs. Dažādu sakritību dēļ uzņēmumam tika izteikts piedāvājums Beļģijas vairumtirdzniecības noliktavai izgatavot statīvus.

«Tas arī ir sākums, jo viss bija vienkārši – vairumtirgotājs pasūta, mēs ražojam un mācāmies, ko un kā labāk darīt,» pirmos soļus eksporta tirgū atceras G. Pelšs.

Visu rakstu Raunā tapušie interjera priekšmeti kotējas Eiropā lasiet 22. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.