Pārtika

Ražos delikateses no vistu filejām; Latvijā netirgos

NOZARE.LV, 26.08.2013

sxc

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz šā gada beigām Ikšķiles novada Tīnūžos plānots sākt gaļas konservu ražošanu, investējot projektā apmēram 400 000 eiro, informēja jaundibinātā uzņēmuma SIA Canned Meat īpašnieks Aigars Taukulis.

«Plānojam ražot delikateses no vistas filejām. Tie būs seši dažādi konservu veidi - gan želejā, gan citādi sagatavoti. Pasūtījumi jau ir, tās būs nelielas, bet stabilas partijas vairākiem sadarbības partneriem ārzemēs. Vietējam tirgum konservus nepiedāvāsim, tikai eksportam,» sacīja Taukulis.

Viņš pagaidām atturējās precizēt konkrētus eksporta tirgus, vien norādot, ka tas būs viens no Austrumu reģioniem.

«Kopumā projektā ieguldīsim ap 400 000 eiro, izmantojot banku aizdevumu un personīgos līdzekļus. Jaunu cehu nebūvējām, bet pilnībā atjaunojām kādreizējo govju kūti, to pārbūvējot. Patlaban tiek iepirktas iekārtas un saldētavas produkcijas uzglabāšanai. Delikatešu ražošanu plānots sākt vēl līdz šā gada beigām,» norādīja Taukulis.

Jautāts par konservu izejvielām, viņš atzina, ka tās pagaidām tiks iepirktas Latvijā. Tomēr nākotnē ar izejvielām saistās arī nākamais biznesa atzars, par kuru gan vēl pāragri runāt, sacīja uzņēmējs.

Pagājušajā nedēļā reģistrētā uzņēmuma Canned Meat pamatkapitāls ir 2848 eiro jeb 2000 latu. Vienīgais tā īpašnieks ir Taukulis.

Saskaņā ar Firmas.lv informāciju Taukulim pieder arī SIA Līčezers AT, kas nodarbojas ar karjeru izstrādi, iegūstot un tirgojot dolomīta šķembas, kā arī veic ceļu būvniecības un inženiertehniskos darbus. Uzņēmumam piešķirta arī elektrības tirgošanas licence.

Iepriekš Taukulis darbojās lauksaimniecībā, bijis aktīvs Zemnieku saeimas biedrs.

Viņš bijis arī politiskās partijas Par prezidentālu republiku valdes loceklis, savulaik kandidējot uz deputāta amata vietu 10.Saeimas vēlēšanās.

Komentāri

Pievienot komentāru