Realizējot spēļu zāļu likvidācijas plānu, Rīgā varētu palikt divas azartspēļu vietas 

Realizējot spēļuzāļu likvidācijas plānu, Rīgā darboties turpinātu vien divasspēļuzāles, kas atvērtas četru un piecu zvaigžņu viesnīcas, liecina Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas 2017.gadā sniegtā informāciju parspēļuzāļu licencēm Rīgā.

LETA, 01.4.2019
1/4

Azartspēļu organizēšanas vietas Rīgā.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas domes vadība šodien informēja par pašvaldības turpmāko rīcību saistībā ar ieceri likvidēt pilsētā azartspēļu vietas. Lai gan patlabanspēļuzāles atvērtas tikai divās četru un piecu zvaigžņu viesnīcās, tas nenozīmē, ka pēc domes lēmuma pieņemšanas, tajās viesnīcās, kur patlabanspēļuzāļu nav, tās nedrīkstēs atvērt.

Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Aleksejs Rosļikovs (S) norādīja, ka patlaban Rīgā ir 32 četru zvaigžņu un astoņas piecu zvaigžņu viesnīcas. Viņš gan pauda šaubas, ka katrā no tām varētu tikt atvērta jauna azartspēļu vieta, jo to ierīkošanai tomēr esot nepieciešamas plašas telpas.

Vienlaikus pilsētā ir arī četri kazino, kuru atvēršanai pašvaldības atļauja nav nepieciešama.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) šodien žurnālistiem sacīja, ka Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja pirmos lēmumus parspēļuzāļu likvidāciju varētu sākt skatīt jau maijā.

Viņš norādīja, ka, balstoties uz jaunākajiem datiem, patlaban Rīgā ir 163 spēļuzāļu vietas. Visvairāk to esot Purvciema un Ķengaraga apkaimēs.

Galvenais pašvaldības trumpis cīņā ar azartspēļu komersantiem būšot Rīgas teritoriālais plānojums līdz 2030.gadam, kuru iecerēts apstiprināt šovasar. Plānojums paredz, ka pilsētas apkaimēs vairs nedrīkstēs atvērt jaunasspēļuzāles, kā arī būs jālikvidē jau esošās.

«Tā kā par katras zāles slēgšanu būs jāpieņem atsevišķs lēmums, atbildīgā komiteja jau tuvākajās nedēļās sāks skatīt nepieciešamos lēmumus. Pirmās adreses darba kārtībā varētu parādīties maijā,» sacīja Ušakovs. Rīgas dome gan lēmumus par zāļu slēgšanu varēs pieņemt tikai pēc Rīgas teritoriālā plānojuma apstiprināšanas.

Savukārt deputāts Andris Ameriks (GKR) norādīja, ka patlaban Azartspēļu likums tiek skatīts arī Saeimā, un, viņaprāt, valdībai būtu jāpievērš uzmanība normai, kas nosaka, ka zāles jālikvidē piecu gadu laikā pēc domes lēmuma pieņemšanas. Viņš uzskata, ka šim termiņam būtu jābūt mazākam, piemēram, diviem gadiem.

Vienlaikus Ameriks norādīja, ka tuvākā mēneša laikā tiks rīkota arī Rīgas iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu pilsētnieku attieksmi pret azartspēļu vietām.

Tikmēr Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītājs Dainis Turlais (GKR) apgalvoja, ka līdzšinējās aptaujas uzrādījušas gandrīz 100% negatīvu iedzīvotāju attieksmi pret azartspēlēm. «Aptuveni 80% iedzīvotāju uzskata, ka šīs vietas traucē viņu dzīvei un ir jālikvidē. Un gandrīz 90% iedzīvotāju uzskata, ka pašvaldībai būtu jābūt lielākām iespējām cīnīties ar tām,» zināja teikt Turlais.

Savukārt Rosļikovs noraidīja bažas, ka divu zvaigžņu viesnīcas pēkšņi varētu pārtapt par četru zvaigžņu viesnīcām, jo šāda statusa iegūšanai ir jāizpilda vismaz 200 prasības.

Kā ziņots, 27.martā Rīgas domes deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu konceptuāli atbalstīt visuspēļuzāļu slēgšanu Rīgas pilsētas teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

Lēmumprojekti parspēļuzāļu likvidāciju būs jāizstrādā par katru adresi atsevišķi. Brīdī, kad dome atbalstīs konkrētasspēļuvietas likvidēšanu, komersantam būs doti pieci gadi, lai to aizvērtu. Tas nozīmē, ka pilnībā izskaustas azartspēļu vietas Rīgā varētu būt ne ātrāk kā 2024.gadā.

Tevi varētu interesēt

Rīgas dome (RD) pieņēmusi konceptuālu lēmu par spēļu zāļu slēgšanu visā pilsētas...

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti vienbalsīgi...

Saeima šā gada 10. janvāra sēdē nolēma nodot Budžeta un finanšu (nodokļu)...

Latvija ir palaidusi garām savu iespēju azartspēļu nozarē pelnīt miljardus. To būtu bijis iespējams...

«Nav īsti tādu normālu, loģisku pamatojumu, kāpēc Rīgas centrā nevar, bet, teiksim,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Dāņu uzņēmējs Stēns Lorenss, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, kopā ar...

Jau otrajā salonā HairRiga administratora pienākumus pilda robots – numuriņu izsniedzējs, gluži...

Šonedēļ Kaņepes Kultūras centrā (KKC) darbību sāks neliels «art-house» kinoteātris «Kino...

Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa «CIVINITY» ir noslēgusi...

Rīgā durvis vēris Kalifornijas virtuves restorāns Holy Moly, ko izveidojis Yakuza Sushi...

Nolūkā uzlabot klientu apkalpošanas servisu, Latvijas lidsabiedrība airBaltic savā Facebook Messenger...

Investējot aptuveni 300 tūkstošus eiro, uzņēmums Auto Rings atvēris jaunu bezkontakta auto mazgāšanas...

Bijušais Spotify viceprezidents un korporatīvo finanšu vadītājs Johans Bergkvists (Johan Bergqvist)...

Problēmas ar mājas mīluļa pieskatīšanu ceļojuma laikā pamudināja Lauru Auderi izveidot mājdzīvnieku...

Veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) vīzijā par Latvijas slimnīcu tīklu būtu trīs...