Redakcijas komentārs: Nodokļu diskotēka 

Šogad Latvija 189 valstu vidū ierindota 13. vietā pēc nodokļu sloga, respektīvi – 176 valstīs nodokļu nasta biznesam ir smagāka. Saskaņā ar šo ikgadējo Pasaules Bankas grupas un Pricewaterhouse Coopers pētījumu, Latvija atrodas par pozīciju zemāk nekā 2016. gada sākumā, kamēr Igaunija un Lietuva šo divu gadu laikā ir piedzīvojušas uzrāvienu un pametušas otro desmitu, lai, saskaņā ar šī pētījuma apkopojumu, tuvinātos Latvijai.

Raivis Bahšteins - DB galvenās redaktores vietnieks, 2018. gada 23. janvāris plkst. 7:11

Foto: no personīgā arhīva

Tātad – Latvija savu nodokļu slogu vismaz pētījuma veikšanas laikā netika nozīmīgi mainījusi, mainījās vien attiecība pret dažu citu valstu nodokļu slogiem, pateicoties arī citās zemēs veiktām nodokļu lielākām vai mazākām pārbīdēm. Lietuvas un Igaunijas rādītāju uzlabošanās vedina domāt par to, ka kaimiņzemes turpina apņēmīgi risināt mājasdarbu, pie kura pildīšanas tradicionāli diezgan negribīgi ir ķērusies Latvija – uzlabot konkurētspēju Baltijā. Latvijas nodokļu slogs biznesam gan joprojām, saskaņā ar pētījumu, ir ievērojami knapāks – 35,9% pretstatā Igaunijas 48,7% un Lietuvas 42,7%.

Daudz interesantāk būs vērot nākamā gada rezultātus, jo tad varēs apkopot nodokļu reformas pirmā gada rezultātus. Tad arī varēs vērtēt, vai valdības dāvana – nodokļu reforma – ļaus palikt pie vella duča, uzlabot rezultātu vai arī zaudēsim pozīcijas. Topi un apkopojumi ir laba lieta, tomēr svarīgāka ir reālā situācija un ikdiena. Nesen tika vēstīts, ka līdz ar ekonomikas aktivizēšanos pērn un pozitīvā scenārija iespējamo turpinājumu arī 2018. gadā spēcīgi uzlabojas ārvalstu investoru noskaņojums, tādēļ ar ovācijām varot sagaidīt atgriežamies ekonomikas ringā investīciju pieaugumu. Kā pagājušajā nedēļā intervijā Latvijas Radio izteica cerību Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs, uzņēmējus kaitinošie faktori no šī pārmaiņu laika «pazudīs un aizmirsīsies» ekonomikas straujās izaugsmes skurbinošajā gaisotnē... Turklāt nodokļu diskotēka esot devusi iespēju saprast, uz kurieni īsti ved reformas labirinti, kurus tagad pilntiesīgi var tā saukt, ņemot vērā ieviestās dažādās likmes, progresivitāti, apliekamos un neapliekamos ieņēmumus un citus grāmatvežu galvassāpju avotus. Tomēr tās vairāk ir tehniskas detaļas, bet procesa rezultātam vajadzētu atspoguļoties mūsu uzņēmēju konkurētspējas dinamiskā pieaugumā, nevis apdraudējumā.

Svarīgi ir nostabilizēt nodokļu sistēmu, lai tā negrīļojas ne no priekšvēlēšanu vējiem, ne citām politiskās virtuves virmām. Jo daudz būtiskāk par to, kāda nodokļu sistēma izskatās pa gabalu, ir tas, kāda tā ir intīmā tuvplānā, ar to sastopoties ik dienu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 19. janvāris plkst. 7:39

Iedzīvotāju skaitam samazinoties, valsts parāda kurpe spiedīs vairāk.

2018. gada 18. janvāris plkst. 8:00

Šogad strauji pacēlusies eiro cena, tik dārgs eiro nav bijis jau trīs...

2018. gada 18. janvāris plkst. 7:47

Gaisā joprojām noteicēji esam mēs, jo mums ir nacionālā lidsabiedrība airBaltic. Bet tas arī viss, ar ko esam pārāki par kaimiņiem transporta jomā.

2018. gada 17. janvāris plkst. 6:39

Neatbildēts ir jautājums (tiesa, ar skaidri saprotamu potenciālo atbildi) par to, kas notiks ar valsts ieguldīto naudu metalurga mīta uzturēšanā.

2018. gada 16. janvāris plkst. 7:59

AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators nolēmis uzņēmumam piederošo mantu pārdot...

Nepalaid garām

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

No stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums nekā...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....