Bankas

Reirs aicina ERAB investēt Baltijā un Centrāleiropā

Dienas Bizness, 15.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pilnvarnieku ikgadējā sanāksmē Tbilisi, Gruzijā Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs uzsvēra nepieciešamību ERAB vairāk investēt Centrāleiropā un Baltijas valstīs, īpaši ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju ERAB darbības reģionā, informē Finanšu ministrija.

«Līdzšinējā sadarbība ar ERAB ir sniegusi ļoti būtisku atbalstu Latvijas uzņēmējdarbībai. Uzskatu, ka ERAB ir jāpalīdz saņēmējvalstīm, tajā skaitā Latvijai, attīstīt savstarpējo ekonomisko sadarbību, kā arī veicināt attīstītāko saņēmējvalstu pieredzes nodošanu mazāk attīstītajām ERAB darbības reģiona valstīm. Aicinu Latvijas uzņēmējus arvien aktīvāk izmantot ERAB finansējuma iespējas,» norāda finanšu ministrs J. Reirs.

ERAB portfelis Latvijā uz šā gada marta beigām ir 182 miljoni eiro finanšu un energosektorā, neņemot vērā reģionālas iniciatīvas. Nesenākie projekti Latvijai, tajā skaitā reģionālie, bijuši pērnā gada decembra ERAB 10 miljonu eiro ieguldījums BPM Mezzanine Fund, ko pārvalda kopējs igauņu un poļu fonds BPM Capital. Fonda mērķauditorija ir Baltija un Polija. Savukārt šā gada 8. aprīlī Bankas valde apstiprināja 17 miljonus eiro ieguldījumu Livonia Partners Fund I kapitāla investīcijām mazos, vidējos un vidēja kapitāla uzņēmumos Baltijas valstīs. Fonds ir reģistrēts Latvijā.

SIA Eco Baltia grupa valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, daloties pieredzē par sadarbību ar ERAB, pauž: «Uzskatu, ka ERAB ir būtiska iespēja jebkuram Latvijas uzņēmumam, kas jau darbojas vai plāno startēt starptautiskā mērogā. Tāpat šī sadarbība ir pozitīvs izaicinājums, kas jārealizē ar cītīgu darbu investīciju piesaistē. Ja uzņēmums ir saņēmis šādus finanšu resursus, tas ir liels pienesums reputācijai, lai tas darbotos starptautiskā arēnā.»

Noslēgumā ministrs aicināja arī citus uzņēmējus izmantot šādas iespējas, norādot, ka sadarbība ar ERAB ir iespēja attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai. Tāpat tas ir reāls piedāvājums attīstīt uzņēmējdarbību un Latvijas tautsaimniecību kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru