Enerģētika

Reizniece-Ozola: Valdības maiņa var aizkavēt gāzes tirgus atvēršanu

LETA, 01.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valdības gāšana un maiņa var aizkavēt gāzes tirgus atvēršanu Latvijā, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa pauda cerību, ka gāzes tirgus atvēršanai nepieciešamie grozījumi Enerģētikas likumā Saeimā gūs atbalstu un likumprojektā netiks veikti būtiski grozījumi.

«Ceru, ka Saeima pieņems grozījumus Enerģētikas likumā, bet, lai tas notiktu, ir svarīga valdības stabilitāte. Ja valdībā kaut kas mainīsies, gāzes tirgu neatvērs. Tāpēc tiem, kas grib, lai gāzes tirgu neatver, ir svarīgi samaisīt ūdeni un radīt neskaidru valdības nākotni,» atzina ministre.

Pēc viņas domām, lai kvalitatīvi virzītos uz gāzes tirgus atvēršanu un pieņemtu atbilstošus lēmumus, ir jābūt spēcīgai valdībai un stabilam premjeram, kas var konsolidēt savu Saeimas frakciju un koalīcijas partnerus.

Tāpat Reizniece-Ozola norādīja, ka jau sen dzirdami AS Latvijas Gāze (LG) draudi par starptautisku tiesvedību, ja Saeima atbalstīs priekšlikumu par LG sadalīšanu nesaprātīgos termiņos. «LG ir miljoniem argumentu, kāpēc to nevajag darīt, taču valstij ir jāsaglabā konsekvence un jāpieņem lēmumi, lai gāzes tirgu atvērtu,» uzsvēra ekonomikas ministre.

Komentāri

Pievienot komentāru