Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" uzsācis produktu ražošanu vegāniem, kuru pamata sastāvdaļa ir zirņu olbaltumvielas.

Šobrīd jau ne tikai vegāni un veģetārieši, bet ikviens cilvēks rūpīgāk plāno savu ēdienkarti, cenšoties to padarīt maksimāli veselīgu un dabai draudzīgu, tāpēc uzņēmums spēris soli arī šajā virzienā.

Sekojot aktuālajām uztura tendencēm pasaulē, jau pavasarī uzņēmums sāka produktu līnijas ražošana ar zīmolu "Rāznas", kas radās, vadoties pēc pasaulē aktuālās diētu tendences - fleksitārisma - pamatprincipiem, gaļas produktiem pievienojot teksturētus pelēkos zirņus un tādējādi padarot šos produktus uzturvielām bagātīgākus.

Lai arī pasaulē veģetāriešu ir ap 6%, bet vegānu ap 4%, vegānos produktus izvēlās ne tikai vegāni, bet arī fleksitārieši, kas sava uztura pamatā izvēlas augu valsts uzturu, reizēm iekļaujot arī gaļu. Analītikas uzņēmumi paredz, ka vegāniskās pārtikas tirgus ik gadu pasaulē pieaugs par 10%, īpaši augstus rādītājus uzrādot ASV. Dažos avotos minēts, ka šogad lielākais pieprasījums vegānisko pārtikas produktu grupā - ap 50% - vērojams tieši pēc gaļas alternatīvām un saldētām gatavām maltītēm, norāda uzņēmums.

"Šobrīd Latvijas veikalos nopērkama šīs sērijas vārītā desa un vārītie cīsiņi, savukārt eksportētas tiek arī saldētas VEGAN bumbiņas, pelmeņi un burgeru kotletes. Šo produktu būtiskākās priekšrocības ir, ka to sastāvā nav gaļas un nav sojas, bet pamata sastāvdaļa ir zirņu olbaltumvielas," informē "Rēzeknes gaļas kombināts" pārdošanas nodaļas vadītāja Dina Freiberga.

"Jaunu produktu līniju izstrāde allaž ir laikietilpīgs process, tā arī šoreiz - VEGAN līnija tapa aptuveni gadu - nodegustēti daudzu Latvijas un citu Eiropas valstu ražotāju produkti, veikta rūpīga tirgus izpēte, meklējot ideālās receptes," piebilst D. Freiberga.

SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" pērn strādāja ar 50,463 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa bija 1,792 miljoni eiro, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Komentāri

Pievienot komentāru