Citas ziņas

Rīdzinieka karšu īpašniekiem no jūlija sabiedriskā transporta biļetes maksās lētāk

Žanete Hāka, 25.04.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmdien, 25.aprīlī, izsludināti grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, kas paredz atvieglojumus Rīdzinieka kartes īpašniekiem, liecina paziņojums oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

No 1. jūlija Rīdzinieka kartes īpašnieki par 1,15 eiro varēs iegādāties nevis biļeti vienam braucienam kā tagad, bet gan vienai stundai.

Tas nozīmē, ka par 1,15 eiro varēs pārsēsties neierobežotu reižu skaitu. Turklāt stundas biļete darbosies līdz pat galapunktam. Proti, pēdējo pārsēšanos var veikt, piemēram, 55. minūtē un tālāk braukt līdz galam. Tomēr līdz ar katru pārsēšanos biļeti vajadzēs validēt no jauna.

Jaunā sistēma skars arī visus šobrīd pastāvošos biļešu veidus, ko rīdzinieki var izmantot ar atlaidēm. Piemēram, biļeti par 0,60 eiro strādājošajiem pensionāriem no 1. jūlija par 0,60 eiro viņi varēs iegādāties laika biļetes. Tāpat darbosies arī atlaides, piemēram, 20 laika biļešu iegādei.

Savukārt brīvdienās un svētku oficiālajās svētku dienās Rīdzinieka kartes īpašnieki varēs iegādāties laika biļeti par 0,60 eiro – atlaide sanāk gandrīz 50% apmērā.

No 1. jūlija Rīdzinieku kartes īpašniekiem būs iespēja par 15 eiro iegādāties īpašu biļeti tiem, kas nelieto sabiedrisko transportu regulāri. Šī biļete ļaus 15 dienu posmā izmantot sabiedrisko transportu jebkurās piecās dienās, kas var nebūt secīgas. Piemēram, nopērkot biļeti par 15 eiro pirmdien, pirmo reizi to varēs validēt otrdien un braukāt visu otrdienu bez ierobežojumiem. Tad atkal to izmantot, piemēram, ceturtdien, piektdien, nākamajā pirmdienā un nākamajā trešdienā. Biļete būs derīga 15 diennaktis.

No 1. jūlija Rīdzinieka kartes īpašniekiem būs iespēja novietot automašīnas B, C un D zonās ar 20% atlaidi. Zonas R un A paliek bez atlaidēm, jo šajās zonās augstā cena kalpo par instrumentu, lai ierobežotu automašīnu daudzumu centrā.

Apmaksāt šo pakalpojumu varēs ar Rīdzinieka karti apmaksas automātā vai arī ar viedtālruņa palīdzību, izmantojot speciālu lietotni.

Db.lv jau rakstīja, ka stundas biļetes ieviešana Rīgas sabiedriskajā transportā ir solis gaisa kvalitātes uzlabošanā pilsētas centrā, skaidro Rīgas dome; opozīcija iebilst – Rīgā pie varas esošie šādi gatavojas 2017. gada pašvaldību vēlēšanām.

Viens no veidiem, kā mazināt gaisa piesārņojumu Rīgas pilsētas centrā, ir samazināt privāto transportlīdzekļu plūsmu, motivējot personas pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Kā risinājums šī mērķa sasniegšanai var būt braukšanas maksas atvieglojuma noteikšana, norāda Rīgas dome, kura martā lēma no 1. jūlija sabiedriskajā transportā ieviest stundas biļeti, kuras maksa rīdziniekiem būs 1,15 eiro, bet ārpus galvaspilsētas deklarētājiem – 2,3 eiro.

Stundas biļete iedzīvotājiem būšot daudz izdevīgāka, tāpēc viņi no savām mašīnām pārsēdīšoties sabiedriskajā transportā, apgalvo Rīgas mērs Nilš Ušakovs un Satiksmes departamenta speciālisti.

Komentāri

Pievienot komentāru