Finanses

Rietumu Banka emitē obligācijas ar gada likmi līdz 2,25%

Žanete Hāka, 19.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rietumu Banka sāk korporatīvo obligāciju emisiju programmu, kas paredzēta galvenokārt bankas klientiem, informē bankas pārstāvji.

Pirmās emisijas laikā tiks laistas apgrozībā obligācijas eiro un ASV dolāros ar divu gadu dzēšanas termiņu un fiksētu likmi – attiecīgi 2% un 2,25% gadā.

Vienas obligācijas nominālvērtība būs 50 000 eiro vai 75 000 ASV dolāri. Procentu ienākumu izmaksa klientiem tiks veikta divas reizes gadā.

Rietumu Bankas obligācijas tiks kotētas Nasdaq Riga biržā.

Rietumu Bankas valdes loceklis Rolfs Fulss atzīmē: «Piedāvātās obligācijas kļūs par alternatīvu klasiskajiem depozītiem un ir īpaši piemērotas tiem klientiem, kuri dod priekšroku investīcijām ar zemu riska pakāpi. Tas ir īpaši pievilcīgs instruments pašreizējā situācijā, kad pasaulē ir ārkārtīgi zemas procentu likmes – līdzekļu ieguldījums šādos vērtspapīros ļauj saņemt ienākumu, kas būtiski pārsniedz termiņnoguldījumu likmes.

Nepieciešamības gadījumā Rietumu Bankas obligāciju turētāji varēs saņemt bankā finansējumu pret šo vērtspapīru ķīlu – līdz 90% no to tirgus vērtības.

Rietumu Bankas pirmās emisijas obligāciju publiskais piedāvājums tiks atklāts 2015. gada 22. oktobrī un turpināsies līdz 2015. gada 26. novembrim; obligāciju emisijas datums – 2015. gada 10. decembris.