Bankas

Rietumu Banka noteikusi eiro par klientu kontu bāzes valūtu

Lelde Petrāne, 14.03.2018

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ņemot vērā situāciju, kas ir izveidojusies Latvijas banku jomā, Rietumu Bankas valde ir pieņēmusi lēmumu par to, ka turpmāk par norēķinu kontu apkalpošanas bāzes valūtu būs noteikts eiro, liecina kredītiestādes sniegtā informācija.

Klientiem ir piedāvāts konvertēt savus dolāru aktīvus eiro, kā arī izmantot tos maksājumiem. Bankas speciālisti sniedz klientiem šajā procesā visu nepieciešamo atbalstu, uzsver kredītiestāde. Atlikušie līdzekļi ASV dolāros tiek konvertēti eiro automātiski.

Lēmums par pāreju uz eiro kā kontu apkalpošanas bāzes valūtu tika pieņemts, ņemot vēra to, ka ASV dolāru maksājumu funkcionalitātes uzturēšana var būt apgrūtināta Latvijas banku sistēmas reputācijas problēmu dēļ.

Šis lēmums būs spēkā līdz tam, kamēr netiks atrisināti starptautisko partneru jautājumi attiecībā uz noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas risku Latvijas banku sistēmā, un sistēmas reputācija netiks atjaunota.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore Ramona Rupeika-Apoga biznesa portālam db.lv norādīja, ka šis Rietumu bankai bijis «spiests lēmums» un, iespējams, tam sekos arī citas Latvijā strādājošās bankas, kas koncentrējušās uz nerezidentu apkalpošanu. Eksperte dzirdējusi gadījumus, kad ar dolāru maksājumu problēmām, uzskatot tos par aizdomīgiem, Eiropā saskārušās arī citu valstu bankas, kurām nav saistības ar Latviju.