Finanses

Rietumu bankai jāmaksā 35 tūkstošu eiro sods

Žanete Hāka, 15.05.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi piemērot AS Rietumu Banka soda naudu 35 tūkstošu eiro apmērā par pārbaudē atklātajām nepilnībām bankas iekšējās kontroles sistēmas darbībā – nepietiekamu klientu izpēti un darījumu uzraudzību, informē FKTK.

Soda naudas summa tiks iemaksāta valsts budžetā.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums un Klientu padziļinātās izpētes normatīvie noteikumi nosaka prasības bankām klientu padziļinātas izpētes nodrošināšanai, paredzot gadījumus, kad bankai jāpārliecinās par veikto darījumu būtību un ekonomisko pamatotību, klienta finanšu līdzekļu izcelsmi, norādītā patiesā labuma guvēja atbilstību. Pienācīgi izvērtējot darījuma aizdomīgumu, noteiktos gadījumos bankas pienākums ir atturēties no klienta darījuma veikšanas un nekavējoties ziņot par to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam, skaidro FKTK.

Ja pārbaudes laikā FKTK konstatē bankas darbības neatbilstību normatīvo aktu prasībām, tiek lemts par sankcijām, ņemot vērā pārkāpuma būtību un lietas faktiskos apstākļus. Šajā gadījumā, FKTK secināja, ka atklātie trūkumi norāda uz nepilnībām bankas iekšējās kontroles sistēmas darbībā un nolēma piemērot soda naudu. Lemjot par soda naudas apmēru, FKTK ņēma vērā samērīguma principu, kā arī faktu, ka banka sākusi darbu pie iekšējās kontroles sistēmas uzlabošanas plāna un iepriekš nav bijusi sodīta par šāda veida pārkāpumiem. Ņemot šo vērā, 35 000 eiro liels sods tika noteikts proporcionāli pārkāpuma izdarīšanas brīdī spēkā esošajam regulējumam, kas paredzēja soda naudu no 7 100 līdz 142,3 tūkstošiem eiro.

Bankai ir tiesības apstrīdēt FKTK lēmumu Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā.