Rīgā plāno izstrādāt jaunus tipveida āra kafejnīcu projektus 

Rīgas dome plāno izstrādāt jaunus tipveida āra kafejnīcu projektus, ar ko uzņēmējiem būs jānomaina pašreizējās vasaras terases. Jau nākamajā tūrisma sezonā Rīgas vēsturiskā centra vaibsti varētu mainīties gan no estētiskā, gan funkcionālā viedokļa, atklājis Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, vēsta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 2013. gada 17. jūnijs plkst. 9:30

Pašreizējais āra kafejnīcu dizains, izvietojums un veids, kā tās iekļaujas pilsētas vēsturiskajā centrā, neapmierina visu pušu intereses, viņš norādījis.

Viņaprāt, izdabājot tūristiem, uzņēmēji aizmirst par pilsētas iedzīvotāju vēlmēm un vajadzībām. Uzņēmēji pārkāpumus vai nepilnības attaisno ar to, ka pašreizējā regulējumā ir daudz trūkumu un pašvaldība neiedziļinās praktiskās biznesa niansēs. Ja noteikumi tiek pārkāpti, Rīgas pilsētas būvvalde (RPB) īpašniekus soda, bet tas, pēc G. Prinča domām, nav uz attīstību vērsts risinājums.

Šogad izsniegts jau vairāk nekā četrsimt atļauju āra kafejnīcu ierīkošanai. RPB pārstāve Ieva Luste Dienai atklājusi, ka uzņēmēju vēlmes pēdējos gados mainījušās - daudzi vēlas aizvien fundamentālākas konstrukcijas, kas ir pretrunā ar likumā noteikto āra terašu veidošanas koncepciju.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Vēsturiskā centra plānošanas nodaļas vadītāja Iveta Staša-Šaršūne esot novērojusi, ka pie kafejnīcām pieguļošās terases nereti izveidotas neapdomīgi: «Invalīdiem vai māmiņām ar ratiem šāds šķērslis ceļa vidū ir apgrūtinājums, jo Vecrīgā tam iespējams tikt garām, tikai nobraucot no ietves ar augsto apmali.»

Iespējams, šī ir pēdējā vasara, kad simtiem vasaras terašu konstrukciju traucē gājēju un transporta kustībai, bet krāsainie saulessargi bojā vecpilsētas panorāmu. Pašvaldības amatpersonas, uzņēmēji, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvji un arhitekti diskusijās esot nonākuši pie kompromisa - tipveida risinājumu komplekta. Tajā ietilptu dažādām Vecrīgas vietām dizainiski un funkcionāli pielāgotas paraugkonstrukcijas, kuru iegāde un uzstādīšana uzņēmējiem ļautu ietaupīt laika un finanšu resursus, bet uzraugošajām iestādēm atvieglotu darbu, mazinot kontroles nepieciešamību. Tipveida skiču izstrādē plāno iesaistīt jaunos dizainerus no Latvijas Mākslas akadēmijas un topošos arhitektus no Rīgas Tehniskās universitātes; izpildījumam būtu jākļūst par laba dizaina paraugu, ko vēlētos aizgūt arī citas Eiropas pilsētas.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2012. gada 20. septembris plkst. 16:07

Rīgas Pašvaldības policijas Videonovērošanas centra darbinieki ievēroja, ka Vecrīgā...

2012. gada 07. septembris plkst. 8:00

Ielas kafejnīcām Vecrīgā iegriež aukstā vasara, Olimpiāde un hokeja čempionāts...

2012. gada 27. augusts plkst. 9:29

Pēc gada Pētera baznīcai Vecrīgā varētu parādīties jauna «kaimiņiene» – neliela...

2012. gada 23. augusts plkst. 14:00

Rātsnamā, 2. stāva vestibilā, atklāts atjaunotais Vecrīgas makets....

2012. gada 21. jūnijs plkst. 16:59

Ubagojot Rīgā, nedrīkstēs izmantot dzīvniekus, nedrīkstēs ubagot sabiedriskajā transportā,...

Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...