Rīgas enerģija prokuratūras rīcību sauc par absurdu 

Uzņēmums Rīgas enerģija, kura darbiniekiem prokuratūra uzrādījusi apsūdzības lietā par iespējamo krāpšanos ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā (OI), prokuratūras paziņojumus medijiem uzskata par ķeršanos pie pēdējā salmiņa.

Armanda Vilcāne, 04.02.2019
1/23

Foto: Zane Bitere/LETA

«29. janvārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras virsprokurore Gita Biezuma nosūtīja man vēstuli, kurā norādīts, ka man 2018. gada 11. oktobrī izsniegtā apsūdzība neatbilst Kriminālprocesa likuma 405. pantam. Citiem vārdiem sakot - tā ir nelikumīga! Šādos apstākļos, man nav saprotams, ar kādu motivāciju prokuratūra gandrīz četrus mēnešus vēlāk sniedz šādu publisku paziņojumu. Manuprāt, tas tiek darīts, lai uzturētu pie dzīvības absolūti nepamatoti iesākto kriminālprocesu, ar kura matreiāliem procesa virzītāji man aizlieguši iepazīstināt sabiedrību,» uzsver Rīgas enerģija valdes loceklis un līdzīpašnieks Pēteris Dzirkals, kurš ir viens no lietā apsūdzētajiem.

Db.lv jau ziņoja, ka prokuratūra uzrādījusi apsūdzības SIA Rīgas enerģija un AS Latvijas energoceltnieks darbiniekiem lietā par iespējamo krāpšanos ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai OI. Prokuratūra paziņojumā presei rakstīja, ka pagājušā gada oktobrī prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi kāda uzņēmuma valdes locekļus par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības uz svešu mantu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās lielā apmērā. Tāpat šī uzņēmuma valdes locekļi saukti pie kriminālatbildības par dokumentu, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, viltošanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Lai gan prokuratūra aģentūrai LETA šī uzņēmuma nosaukumu neatklāja, aģentūrai jau iepriekš bija zināms, ka apsūdzētas tiek divas personas, kas iespējamā nozieguma izdarīšanas brīdī ieņēma Rīgas enerģija valdes locekļu amatus. DB rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no apsūdzētajiem ir Rīgas enerģija valdes loceklis un līdzīpašnieks P. Dzirkals. Savukārt cita uzņēmuma elektrotehniķis šajā lietā pērn oktobrī saukts pie kriminālatbildības par mēģinājuma ar viltu iegūt tiesības uz svešu mantu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās lielā apmērā atbalstīšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par dokumentu viltošanu un izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Zināms, ka lietā iesaistīta persona, kura iespējamā nozieguma pastrādāšanas brīdī bija AS Latvijas energoceltnieks darbinieks. Prokuratūrā apliecina ka apsūdzētajām personām drošības līdzekļi nav piemēroti. Tāpat prokuratūrā norāda, ka mantiskā kompensācija kriminālprocesā nav pieteikta. Patlaban nav zināms, kad lietu plānots nodot tiesai.

Jau ziņots, ka pērn Valsts policija pēc Ekonomikas ministrijas iesnieguma sākusi kriminālprocesu par iespējamo krāpšanos ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai OI un atcēla tiesības SIA Rīgas enerģija koģenerācijas stacijai pārdot elektroenerģiju OI. P. Dzirkals intervijā DB norādīja, ka šādā veidā uzņēmuma darbs tiek apzināti apgrūtināts. «Šis jautājums ir politisks un šādā veidā normatīvie akti tiek interpretēti ar mērķi apgrūtināt Rīgas enerģija darbību. Mēs esam padarīti par tautas ienaidniekiem, kas OIK maksājuma ietvaros ir saņēmuši miljonus. Jāsaka, tā gluži nav - mēs neesam saņēmuši nevienu centu. Tas nozīmē, ka visi tie, kas pārdzīvo par šo komponenti savos elektrības rēķinos, Rīgas enerģijai neko nav maksājuši,» pērnā gada martā pauda P. Dzirkals.

Koģenerācijas stacija ražo divus produktus – siltumu un elektroenerģiju. Stacijas būvniecībā ieguldīti 17 miljoni eiro. Tuvākajā laikā P. Dzirkals sola situāciju komentēt arī plašākā intervijā.

Jaunākais izdevums