Transports un loģistika

Rīgas lidosta signalizē par jaunu reisu iespējām

Līva Melbārzde, 15.09.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gaisa pārvadātāju reisi no lidostas Rīga šā gada pirmajos astoņos mēnešos ir pilnāki un rentablāki, salīdzinot ar iepriekšējo gadu

To Dienas Biznesam norāda valsts a/s Starptautiskā lidosta Rīga Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde, piebilstot, ka tas savukārt ir signāls aviokompānijām, ka maršruts uz Rīgu ir pieprasīts, un tās var apsvērt papildu reisu ieviešanu.

Kopumā 2016.gada astoņos mēnešos (janvāris – augusts) lidostā Rīga kopējais pasažieru skaits ir pieaudzis par 4,7% salīdzinājumā ar pagājušā gada tādu pašu laika periodu, savukārt lidojumu skaits palielinājies par 0,3%, kas norāda uz gaisa kuģu aizpildījuma pieaugumu. 2016.gadā lidojumus no lidostas Rīga sāka divas jaunas aviokompānijas – Vueling (uz Barselonu) un Aegean Airlines (uz Atēnām). Vasaras sezonā arī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic atklāja jaunus galamērķus uz Rimini un Rekjavīku, bet aviokompānija WizzAir – uz Lībeku un Telavivu. Turklāt daudzas aviokompānijas palielinājušas lidojumu biežumu esošajos maršrutos.

L. Freivalde norāda arī uz 2016.gadā nacionālā gaisa pārvadātāja airBaltic veiksmīgās tranzīta pasažieru piesaistes politikas rezultātiem, pateicoties kuriem vērojams nozīmīgs tranzīta pasažieru pieaugums (+14% salīdzinājumā ar pagājušā gada laika periodu no janvāra līdz augustam).

Visu rakstu Rīgas lidosta signalizē par jaunu reisu iespējām lasiet 15. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru