Sabiedrība

Rīgas lidostā tomēr nebūs vēlēšanu iecirknis

Dienas Bizness, 12.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Drošības apsvērumu dēļ tomēr nebūs iespējams izveidot vēlēšanu iecirkni starptautiskajā lidostā Rīga – piektdien nolēmusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), informē CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Lēmums pieņemts pēc VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» lūguma, ar kuru tā informē, ka drošības apsvērumu dēļ ir spiesta atsaukt iepriekš pausto atbalstu 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņa izveidei lidostā Rīga.

Izvērtējot iecirkņa izvietošanas iespējas lidostas teritorijā, tā secinājusi, ka, ievērojot vēlēšanu aizklātumu, lidostas Drošības departamentam tiktu ierobežota iespēja nodrošināt nepieciešamos videonovērošanas pasākumus vēlēšanu iecirknim paredzētajā termināļa daļā, kas savukārt radītu papildus drošības riskus starptautiskajai lidostai Rīga kā valsts stratēģiskās nozīmes infrastruktūras objektam.

CVK atgādina, ka tādējādi lidostai Rīga tuvākais vēlēšanu iecirknis 12.Saeimas vēlēšanās atradīsies tirdzniecības centrā Spice, Lielirbes ielā 29.

Tāpat vēlētāji, kuri dosies uz ārvalstīm vēlēšanu dienā, var izmantot iespēju nobalsot 1., 2. vai 3.oktobrī kādā no vēlēšanu iecirkņiem, kas pieņems balsis glabāšanā. Iespēja nodot balsi glabāšanā būs 61 vēlēšanu iecirknī 39 pašvaldībās.

12.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī, no plkst. 7 rītā līdz plkst. 8 vakarā, un tajās būs 953 vēlēšanu iecirkņi Latvijā un 99 vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs.