Pakalpojumi

Rīgas Zooloģiskais dārzs pērn nopelnījis 20 tūkstošus eiro

Gunta Kursiša, 30.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs pērno gadu noslēdza ar trīs miljonu eiro apgrozījumu un 20,03 tūkstošu eiro peļņu, rāda Lursoft dati.

Pērn, salīdzinot ar 2012. gadu, zoodārza neto apgrozījums audzis par 242,3 tūkst. eiro, no kuriem 24,4% veidoja Rīgas Domes finansējums, bet 5,5% - valsts dotācijas.

Lai arī pērn veikti dažādi apmeklētāju piesaistes pasākumi, apmeklētāju skaits Zooloģiskajā dārzā ir samazinājies par 2,8 tūkstošiem, bet ieņēmumi no biļešu pārdošanas saruka par 1,5%.

2013 .gadā izskaņā Zooloģiskā dārza kolekcijā bija 399 dzīvnieku sugas, bet dzīvnieku skaits pārsniedz četrus tūkstošus. Rīgas Zooloģiskais dārzs lepojas, ka daudzi no tiem ir reti un īpaši aizsargājami.

Šogad Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs apņēmies apmeklētājiem piedāvāt atjaunotas un uzlabotas ekspozīcijas, kurās būs nodrošināti dzīvniekiem atbilstoši dzīves apstākļi. Tāpat arī iecerēts pabeigt darbu pie kamieļu mājas rekonstrukcijas, kā arī pēc Takinu mītnes rekonstrukcijas projekta izstrādes sākt darbu pie tā realizācijas.