Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīga ar Stopiņu novadu varētu sadarboties kopīgu ātrgaitas sabiedriskā transporta risinājumu izveidē, informē Stopiņu novada pašvaldībā.

2020.gada 11.novembrī attālināti notika Rīgas pilsētas vicemēra Edvarda Smiltēna un Stopiņu novada domes priekšsēdētājas Vitas Paulānes un abu pašvaldību speciālistu tikšanās, lai pārrunātu Rīgas pilsētas un Stopiņu novada pašvaldības savstarpējās sadarbības iespējas.

Tika apspriestas iespējas kopīgi iesniegt projektus Atveseļošanas un noturības mehānisma programmas ietvaros (Recovery and Resilience Facility, RRF).

Abām pašvaldībām iesniedzot RRF projekta pieteikumus par perspektīvās Dzelzavas ielas izbūvi Rīgas pilsētas (Rīga), Stopiņu novada pašvaldības teritorijās (Stopiņi) un piesaistot AS “Latvijas Valsts ceļi” valsts autoceļa P4 posma pārbūvei, tiktu veikts ieguldījums un sakārtota infrastruktūra, kas būtiski uzlabotu satiksmes transporta plūsmu un veicinātu uzņēmējdarbības attīstību. Katrai pašvaldībai veicot šīs ielas izbūvi dažādos izpildes laikos, vēlamais rezultāts netiktu sasniegts.

Ņemot vērā, ka Rīgas pilsēta jau kā priekšlikumu RRF programmai ir ierosinājusi Dzelzavas ielas posma pārbūvi, vienlaikus paredzot ātrgaitas sabiedriskā transporta (metro bus) risinājumus, Stopiņu novada pašvaldība iesniegs priekšlikumu Rīgas plānošanas reģionam (RPR), jo kā novada pašvaldība nav iekļauta RRF programmas projektu iesniedzēju sarakstā – iekļaut RPR RRF projektu pieteikumā priekšlikumu par Dzelzavas ielas posma izbūvi (1.21km) un P4 autoceļa posma pārbūvi (0.85km), un mobilitātes punkta izveidi Ulbrokā pie Stopiņu novada domes vai vēsturiskā autoceļa P4 posmā Ulbrokā.

Papildinātais risinājums būtu jauns satiksmes savienojums Rīgai ar blakus pašvaldībām, ar jaunu videi draudzīgāku sabiedrisko transportu, kā arī nodrošinātu iespēju, izmantojot mobilitātes punktu risinājumu, samazināt transporta plūsmas Rīgas pilsētā.

E.Smiltēns un V.Paulāne vienojās par šādu rīcības plānu, lai RRF programmā projektu varētu iesniegt kā sadarbības projektu starp Rīgas un Stopiņu pašvaldībām.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīga ir vienīgā galvaspilsēta Baltijas jūras reģionā, kas turpina sarukt un zaudē iedzīvotājus, secināts pētījumā.

Sadarbojoties ekonomistiem, sociālajiem zinātniekiem, antropologiem, pilsētplānotājiem un arhitektiem, tapis pētījums “Riga X”. Tā mērķis ir palielināt Rīgas ilgtermiņa konkurētspēju un ilgtspēju, izstrādājot optimistisku un uz nākotni vērstu, tomēr reālu redzējumu par pilsētas attīstību turpmākajā desmitgadē.

Pētījumā secināts, ka pēdējo 20 gadu laikā Rīgas centru pametusi vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju. "Līdz ar mērenu, tomēr pakāpenisku labklājības pieaugumu mainījušās iedzīvotāju prasības pret mājokļa platību un apkārtējās dzīves vides kvalitāti. Pie esošā scenārija tuvāko 10 gadu periodā Rīga zaudēs vēl 25 tūkstošus iedzīvotāju," liecina pētījums.

Komentāri

Pievienot komentāru