Tirdzniecība un pakalpojumi

Rimi otro pašapkalpošanās skeneru sistēmu ieviesīs Alfā

LETA, 25.10.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mazumtirgotājs «Rimi Latvia» līdz gada beigām tirdzniecības parkā «Alfa» ieviesīs otro pašapkalpošanās skeneru sistēmu, pastāstīja «Rimi Latvia» valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Viņš norādīja, ka pašapkalpošanās skeneriem, kas patlaban atrodas tikai «Rimi» veikalā Krišjāņa Valdemāra ielā, ir «adekvāts pieprasījums». Valdemāra ielas veikalā ap 10% pirkumu tiek veikti ar pašapkalpošanās skeneriem, kas liecinot, ka cilvēki šīm pārmaiņām ir gatavi.

«Redzama vispārēja tendence, ka pieaug tā pircēju daļa, kas izvēlas norēķināties, izmantojot pašapkalpošanās risinājumus. Šobrīd vidēji 34% pircēju izvēlas pirkumus apmaksāt pašapkalpošanās kasēs, kas, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir pieaugums par 5%,» skaidroja Turlais.

Jautāts, kāda ir vēlamā proporcija, cik pirkumu varētu tikt veikts caur šiem skeneriem, Turlais atbildēja, ka šādi mērķi nav izvirzīti. Viņš skaidroja, ka ir veikali, kuros pieprasījums pēc pašapkalpošanās risinājumiem ir tik liels, ka mazumtirgotājam nākas palielināt pašapkalpošanās kasu skaitu.

«Mēs pastāvīgi sekojam līdzi pircēju radītajam pieprasījumam,» sacīja Turlais.

Viņš piebilda, ka pircēji joprojām izmanto visus pieejamos kasu veidus, jo to izvēle ir atkarīga no konkrētās situācijas - kāda veida pirkumi tiek veikti, cik liels ir to apjoms un kurš no kasu veidiem ir mazāk noslogots konkrētajā brīdī. Piemēram, pašapkalpošanās skeneri ir ērtāki lielākiem pirkumu groziem, jo produkti nav atkārtoti jāskenē, atzīmēja Turlais.

Runājot par drošību jeb gadījumiem, kad, piemēram, pircējs paņem avokado, bet samaksā kā par citronu, Turlais pauda, ka lielākoties cilvēki ir godīgi.

«Biežāk vienkārši ir cilvēciskas kļūdas. Mums ir sava sistēma, kā to pārbaudām,» teica «Rimi Latvia» valdes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka «Rimi Latvia» investējis apmēram 100 000 eiro pašapkalpošanās skeneru sistēmas ieviešanā. Patlaban Krišjāņa Valdemāra ielas «Rimi» veikalā ir 60 pašapkalpošanās skeneru un četras pašapkalpošanās skeneru kases.

«Rimi Latvia» pērn strādāja ar 893,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 10,9% un bija 45,305 miljoni eiro.

Kompānija «Rimi Latvia» reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums «Rimi Baltic».