Būvniecība un īpašums

Rimšēvičs: Latvijā iztrūkst objektīvas diskusijas par termiņuzturēšanās atļauju ieguvumiem

BNS, 29.01.2015

Ilmārs Rimšēvičs

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā iztrūkst objektīvas diskusijas par termiņuzturēšanās atļauju tirgošanas ieguvumiem, ceturtdien intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

«Manuprāt, mums pietrūkst objektīvas, tīras informācijas publiskajā telpā. Mums ir vai nu viena alternatīva - ka šeit iebrauks tik daudz ārvalstnieku, mēs nezinām, kas viņi ir, viņi var pārvērsties par «zaļajiem cilvēkiem» - tam vienkārši pieliekam punktu un nediskutējam. Vai arī mums ir otri, kas saka, ka tie ir biezie, kas turpinās būvēt un pārkarsēs ekonomiku un tādēļ nevajag ļaut attīstīt šo biznesu,» teica Rimšēvičs.

Viņš uzsvēra, ka diskusijās tiek aizmirsts par tautsaimniecības ieguvumiem no termiņuzturēšanās atļaujām. «Taču tas, ka Latvijas tautsaimniecībā ir ieplūdis apmēram viens miljards eiro, iekšzemes kopprodukts ir par pusotru procentu lielāks, ka budžetā ieplūst apmēram 30-40 miljoniem eiro, ka tās ir jaunas darba vietas un neaizbraukuši cilvēki - par to neviens tās skaidri neizstāsta. (..) Tās ir ļoti svarīgas lietas, kas ir mierīgi un bezkaislīgi izskaidrojamas,» norādīja Latvijas Bankas prezidents.

Saeima pērn novembrī nolēma turpināt skatīt likumprojektu, kas paredz apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā paredz, ka valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā termiņuzturēšanās atļauju izsniegšana Krievijas Federācijas pilsoņiem, tiek apturēta uz laiku, kamēr Saeima to neatceļ.

Komentāri

Pievienot komentāru