Būve

RSU jaunās dienesta viesnīcas pamatos iemūrē kapsulu

Zane Atlāce - Bistere, 12.12.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Klātesot veselības ministrei, Rīgas Stradiņa universitātes rektoram, Rīgas vicemēram, būvniekiem un studējošiem, RSU topošās dienesta viesnīcas pamatos pirmdien tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm.

Pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas tā būs visā valstī pirmā, pilnībā, sākot no pamatiem, uzbūvēta, jauna dienesta viesnīca.

Veselības ministre Anda Čakša izteica cerību, ka jau pēc dažiem gadiem ērtas un modernas būs ne tikai šīs telpas, kur uzturēsies topošie ārsti, bet arī pati veselības sistēma būs atguvusi elpu un nostājusies uz jauniem stipriem pamatiem.

Savukārt SIA Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns atzina, ka šis būs viens no apjomīgākajiem publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veidos vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā.

Studentu dienesta viesnīcas ēka būs ar trīs stāviem un pazemes stāvu autostāvvietai. Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 m2, iecerēti 135 dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Ēkā plānotas arī telpas studentu atpūtai un mācībām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem. Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veic SIA Velve.