Pakalpojumi

Rudenī Rīgā darbu sāks starptautiska ķirurģiskā klīnika ar viesnīcas tipa palātām

Dienas Bizness, 15.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rudenī Rīgā plānots atvērt starptautisku ķirurģisko klīniku AIWA Clinic, kas piedāvās ķirurģisko palīdzību jaunā formātā. Klīnikā būs viesnīcas veida palātas, ekoloģiski tīru materiālu telpu apdare, īpaši organizēts koordinatoru dienests, informē AIWA Clinic vadītājs Valērijs Ratobiļskis.

Klīnikas izveide pamatota Eiropas vadošo medicīnas iestāžu pieredzē, un tās aprīkojumā būs viss nepieciešamais, lai sniegtu efektīvu palīdzību plaša ķirurģiskā spektra slimību pacientiem. Līdzās vispārējai ķirurģijai, otolaringoloģijai, fleboloģijai, traumatoloģijai un ortopēdijai uz klīnikas bāzes darbosies vairāki speciāla profila centri – Proktoloģijas centrs, Uroloģijas centrs un Ginekoloģijas centrs. Būtisku AIWA Clinic darbības virzienu veidos sarežģītas operācijas, kurās izmantojama endoskopijas un lāzeru aparatūra.

Jaunajā klīnikā būs četras operāciju zāles, pēcoperācijas novērošanas palātas, kā arī agrīnās pēcoperācijas rehabilitācijas bloks.

Klīnikā praktizējošo speciālistu komandā būs vairāk nekā 50 cilvēku. Gadā plānots veikt vairāk nekā 4 000 operāciju.

Pacienti varēs izmantot vienvietīgas un divvietīgas palātas, kā arī viesnīcas veida palātas ar plašu viesistabu un vannas istabu, televizoru un iespēju izmantot internetu.

Svarīgs AIWA Clinic darbības virziens būs check-up (izvērstas pacientu izmeklēšanas programma, kas ilgst 1-2 dienas), kas ir ļoti populāra gan Latvijas iedzīvotāju, gan viesu vidū.

AIWA Clinic izveides pirmajā posmā, kas ietver projektēšanu, būvniecību un apdares darbus, ieguldīto investīciju kopējais apjoms pārsniedza 2,7 miljonus eiro.

Kā klīnikas operators darbojas AS Veselības centru apvienība (VCA). Apvienības gada pārskats par 2014. Gadu liecina, ka VCA apgrozījums ir bijis vairāk nekā 16 miljoni eiro, bet bruto peļņa (EBITDA) pārsniegusi 4 miljonus eiro. Patlaban VCA ietilpst 11 medicīnas centri, kas atrodas gandrīz visās Rīgas apkaimēs – centrā, Purvciemā, Pļavniekos, Mežaparkā, Bolderājā, Imantā, Juglā un Sarkandaugavā, kā arī Daugavpilī, Liepājā un Talsos. VCA medicīnas centros tiek apkalpoti vairāk nekā 500 tūkstoši pacientu un ir nodarbināti vairāk nekā 1300 štata darbinieku, tajā skaitā vairāk nekā 600 ārstu.