Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tirgū šonedēļ atkal parādījās runas par negatīvām eiro procentu likmēm, kuras šonedēļ pavājināja eiro pozīcijas, norāda SEB bankas eksperti.

Eiro cena nedēļu sāka ar kāpumu virs 1,355 dolāru atzīmes, bet pēc runām par negatīvām procentu likmēm paslīdēja zem 1,34 dolāriem (negatīvu efektu uz eiro nedēļas vidū atstāja arī vājie eiro zonas ražotāju dati). ECB vadītājs uz runām par depozītu likmes iespējamo pazemināšanu reaģēja ar paziņojumu, ka šobrīd pie pēdējā ECB sanāksmē teiktā nekas nav piebilstams. Pēc ECB vadītāja komentāriem piektdien eiro jau atkal mēģināja sasniegt 1,35 dolārus. Latvijā eiro cenai joprojām nav būtisku izmaiņu.

ASV Federālo Rezervju sistēmas (FRS) oktobra sanāksmes protokola publicēšana neviesa skaidrību par kvanitatīvās mīkstināšanas programmas samazināšanas starta brīdi. Viss atkarīgs no ekonomikas datiem, norāda analītiķi. FRS vadītājs šonedēļ atzina, ka ekonomikas dati vēl ir par vāju, un procentu likmes varētu saglabāties zemā līmenī daudz ilgāk nekā sākotnēji ticis domāts. Nākamā FRS sanāksme notiks 17. un 18. decembrī.

Dolāram bija vājš nedēļas sākums, bet runas par negatīvām eiro procentu likmēm un FRS sanāksmes protokolā piefiksētās runas par tirgus atbalsta mazināšanas iespējamiem lēmumiem kādā no nākamajām sanāksmēm deva atbalstu dolāram un tā cena nedēļas vidū pakāpās līdz 52,4 santīmu līmenim, norāda eksperti.

Komentāri

Pievienot komentāru