Ražošana

Rūpniecības produkcijas apjoms aprīlī pieauga par 1,8%

Dienas Bizness, 03.06.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada aprīlī salīdzinājumā ar martu rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Produkcijas kāpums apstrādes rūpniecībā ir par 2,7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,7%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 1,7%.

Salīdzinot ar 2014. gada aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 10,2% tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 17,9%, apstrādes rūpniecībā – par 10,9% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6%.

CSP dati liecina, ka vislielākais produkcijas pieaugums aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija metālu ražošanas nozarē. Kāpums bija arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 55,1%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 46,2%, mēbeļu ražošanas nozarē – par 19,2% unkoksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē – par 6,1%.

Savukārt produkcijas apjoma kritums bija apģērbu ražošanas nozarē – par 20,8%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 10,1% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 6,8%.

Komentāri

Pievienot komentāru