Ražošana

Rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 0,6%

Dienas Bizness, 04.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Tostarp apstrādes rūpniecībā produkcijas apjoms palielinājās par 0,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 3,5%. Savukārt kritums par 5,2% bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē.

Oktobrī, salīdzinot ar 2013. gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,6%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 1,5% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,6%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija samazinājums par 1,1%.

CSP dati liecina, ka lielākais ražošanas apjoma pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 35,1%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 22%, elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 15%. Ievērojams produkcijas pieaugums bija arī koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē – par 8,9% un gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 7,3%.

Savukārt ražošanas apjoma samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visādu veidu iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 30%,ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – 8,1% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – 0,1%.

Komentāri

Pievienot komentāru