Ražošana

Rūpnieku infrastruktūrai piedāvā 10 milj. Ls fondu

Māris Ķirsons, Egons Mudulis, 19.06.2013

"Mēs būtu ieinteresēti piedalīties programmā, ja vien līdzekļus būtu iespējams arī reāli iegūt," saka SIA Latgram valdes priekšsēdētājs Jarls Ragnars Valdens.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rūpniecības investoru «zvejošanā» vēlas veidot īpašu fondu, no kura segtu infrastruktūras izveides tēriņus.

Šādu priekšlikumu nākam gada budžeta kontekstā jaunās politikas iniciatīvas ietvaros piedāvā Ekonomikas ministrija (EM). Uzņēmēji, tostarp ārvalstu investori atzinīgi vērtē EM iniciatīvu un cer, ka politiķi to «nenoraks», jo papildu finansējums ir nepieciešamas daudzām svarīgām jomām. Tiesa, tiek arī norādīts: lai būtu, ko dalīt valsts makā pēc gada un diviem, šobrīd ir jārod nauda, ar ko līdzfinansēt rūpniecībai nepieciešamās infrastruktūras pievadceļu, elektroenerģijas, ūdens, gāzes pieslēgumu izveidei vai pašreizējā renovāciju un modernizāciju.

«Lai ieinteresētu ieguldīt rūpniecībā pašmāju investorus un ievilinātu arī ārvalstu, Latvijā ir divi instrumenti – ES struktūrfondu programmās pieejamais līdzfinansējums (ar visiem ES nosacījumiem un ierobežojumiem), kā arī nodokļu atlaides, kuras savulaik ieviestas, taču atšķirībā no citām investoru piesaistītājvalstīm mums nav valsts līdzfinansējuma pro- grammas tieši green un brown field projektu infrastruktūras izbūvei vai sakārtošanai,» stāsta ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viņaprāt, tas ir būtisks defekts Latvijas konkurētspējā investīciju piesaistē. «Tas ir traģikomiski, ka valsts augstākās amatpersonas, tostarp es ārvalstu vizītēs vilinām investorus, bet uz jautājumu – ko tad Latvija var piedāvāt? – atbilde ir: projektu konkursus,» tā uz jautājumu par Latvijas piedāvājumu ārvalstu potenciālajiem investoriem atbild D. Pavļuts.