Citas ziņas

SAF Tehnika cieš zaudējumus

Vēsma Lēvalde, Db, 03.02.2010

Jaunākais izdevums

A/s SAF Tehnika pēdējā pusgadā cietusi zaudējumus, tomēr uzskata, ka strādā stabili, liecina kompānijas paziņojums Rīgas biržā.

A/s SAF Tehnika neauditētais neto apgrozījums finanšu gada otrajā ceturksnī bijis aptuveni divi miljoni latu jeb 2.9 miljoni eiro. Tas ir 90% no iepriekšējā finanšu gada šī paša ceturkšņa ieņēmumiem. Sabiedrības neauditētais neto apgrozījums 2009./2010. finanšu gada 6 mēnešos bija 3.7 miljoni latu, kas ir par 20% mazāk kā 2008./2009. finanšu gadā.

Sabiedrības neauditētie finanšu rezultāti liecina, ka 2009./2010. gada 2.ceturksnī SAF Tehnika cietusi 181.4 tūkstoši latu zaudējumus, bet sešos mēnešos - 365 tūkstošus latu zaudējumus. Neto zaudējumi pamatā atspoguļo samazinātos pārdošanas apjomus un samazināto rentabilitāti, kuras iemesls ir AS SAF Tehnika klientu finansējuma trūkums investīciju projektiem, kā arī arvien pieaugošās konkurences rezultātā. Arī ņemot vērā pašreizējos finanšu rezultātus, sabiedrība uzskata, ka ir finansiāli stabila. Lielāko daļu no a/s SAF Tehnika 2009/2010. finanšu gada otrā ceturkšņa ieņēmumiem (47%)nesusi produkcijas pārdošana Āfrikas reģiona valstīs. Pārdošanas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā finanšu gada otro ceturksni, Āfrikā pieauguši par 78%, jeb 0.43 miljoniem LVL (0,61 miljoni EUR).

Aizvadītā gada nogalē sabiedrība sekmīgi pabeigusi pirmos turn-key projektus (iekārtu piegāde un risinājuma palaišana produktīvā darbībā) Āfrikā. Lielāko negatīvo ietekmi uz atskaites perioda rezultātiem atstājis NVS reģions - ieņēmumi samazinājušies par 98%, jeb 0.75 miljoniem LVL (1.07 miljoniem EUR). Uzņēmums prognozē, ka reģiona aktivitātes varētu atsākties 2010. gada pavasarī. Turpmākā akciju sabiedrības stratēģija ir piedāvāt tirgū specializētus nišas produktus. Tiek meklēti jauni sadarbības partneri un jaunas sadarbības formas ar piegādātājiem, tiek strādāts pie CFIP produktu līnijas paplašināšanas, fokusējoties uz specifisku klientu risinājumu izstrādi un realizāciju. Galvenais mērķis ir panākt, ka sabiedrība atkal strādā ar peļņu, teikts paziņojumā biržai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju iekārtu ražotāja AS SAF Tehnika valdes sēdē šodien nolemts par vienu sabiedrības akciju izmaksāt dividendēs 0,23 latus, kas kopā ir 683 140 latu, biznesa portālu Nozare.lv informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmuma atlikušo peļņu no 2010./2011.finanšu gada, kā arī nesadalīto peļņu no iepriekšējiem pārskata gadiem kopumā 1,91 miljona latu apjomā valde nolēmusi saglabāt kā uzņēmuma nesadalīto peļņu. Plānots, ka dividendes izmaksās 2011.gada 30.novembrī.

Kā biznesa portālu Nozare.lv informēja biržā NASDAQ OMX Riga, birža šodien plkst.13.30 atjaunos tirdzniecību ar AS SAF Tehnika akcijām, kas tika pārtraukta pamatojoties uz uzņēmuma iesniegumu, kurā sabiedrība lūdza biržu šodien apturēt tirdzniecību.

Sabiedrība ir iesniegusi kārtējās akcionāru sapulces lēmumus, līdz ar ko novērsti apstākļi, pamatojoties uz kuriem tika apturēta tirdzniecība. Tirdzniecības atsākšanas izsole notiks šodien plkst.13.30 pēc Latvijas laika, bet uzdevumu ievadīšana no plkst.13.20 pēc Latvijas laika.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV sakaru kompānija Alpha Omega Wireless sākusi uzstādīt Latvijas sakaru elektronikas uzņēmuma SAF Tehnika (SAF) izstrādāto mikroviļņu virzienantenas sistēmu Integra, teikts Alpha Omega Wireless mājaslapā.

SAF Integra mikroviļņu virzienantenu datu caurlaidība sasniedz līdz pat 1 gigabitu sekundē, tādēļ nereti tās spēj aizstāt pat optiskās šķiedras datu savienojumus. To apstiprina arī Alpha Omega Wireless prezidents Džo Vargo, piebilstot, ka, ja varētu, tad savā infrastruktūrā izmantotu tikai šīs iekārtas.

«Esmu ārkārtīgi priecīgs par SAF Tehnika jauno Integra platformu. Pēdējo sešu gadu laikā saviem klientiem esam ieteikuši un uzstādījuši simtiem SAF radioiekārtu. No visām licencētajām iekārtām problēmas ir bijušas ar mazāk nekā 1% no visām instalācijām,» latviešu uzņēmējus slavē Vargo, piebilstot, ka visas ķibeles norakstāmas uz bojājumiem, kas radušies piegādes laikā. Bojātās iekārtas SAF Tehnika savlaicīgi esot nomainījusi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas, konsolidētais neto apgrozījums 2014./2015. finanšu gadā sasniedzis 12,85 miljonus eiro, kas ir par 827 tūkstošiem eiro, jeb par 6,9% lielāks nekā iepriekšējā 2013./2014. finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Grupa noslēdza 2014./2015. finanšu gadu ar 1,279 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,15 miljoniem eiro vairāk, salīdzinot ar 127 tūkstošu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā 2013./2014. finanšu gada 12 mēnešu rezultāts.

SAF Tehnika grupā ietilpst Latvijā reģistrētā AS SAF Tehnika, mātes sabiedrībai pilnībā piederošais ASV reģistrētais meitas uzņēmums SAF North America LLC, kā arī ASV reģistrēts uzņēmuma SAF Services LLC.

Grupa pārskata gadā strādāja pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot nišas produktu piedāvājumu. Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti SAF Tehnika produktiem un sniedzot tehniskas konsultācijas tīklu plānošanā un izbūvē. Ir skaidri saskatāms pieprasījuma pieaugums pēc radio sistēmām, kas nodrošina palielinātu datu pārraides ātrumu un kuras iespējams attīstīt vai atjaunināt, lai palielinātu datu pārraides ietilpību. Šādu prasību tendence arvien vairāk nosaka jaunu produktu attīstības virzienu gan SAF Tehnika, gan tirgum kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika atklāj biroju un noliktavu Denverā

Gunta Kursiša, 26.07.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas mikroviļņu datu radio aparatūras ražotājs SAF Tehnika, attīstot savu darbību ASV tirgū, paziņojis par pastāvīga biroja un noliktavas atvēršanu Denverā, Kolorado štatā.

SAF Tehnika uzsāka darbību ASV 2008. gadā un, saskaņā ar uzņēmumu pārstāvju pausto, šo gadu laikā ir piedzīvojusi stabilu izaugsmi. «Šobrīd uzņēmums nonācis situācijā, kad preču piegāde no Latvijas nespēj nodrošināt to ātrumu, ko pieprasa ASV klienti,» teikts uzņēmuma paziņojumā. SAF Tehnika pārstāvji pauž, ka noliktavas un biroja atrašanās vienuviet uzlabos loģistiku ASV. Tāpat SAF Tehnika Denveras birojā pastāvīgi atradīsies vairāki uzņēmuma darbinieki, kas palīdzēs nodrošināt atgriezenisko saikni ar Latviju un operatīvi risināt klientu problēmas uz vietas.

Šobrīd SAF Tehnika Ziemeļamerikas reģionā – ASV un Kanādā - ir vairāki pārdošanas menedžeri, tirdzniecības direktors, noliktavas vadītājs, kā arī vairāki izplatītāji un daudzi partneriem un pakalpojumu sniedzēji, norāda SAF Tehnika ASV Rietumu un Dienvidaustrumu reģiona pārstāvis Daniels Vaits (Daniel White).

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS SAF Tehnika apgrozījums pieaudzis

Žanete Hāka, 27.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas neto apgrozījums 2015./ 2016. finanšu gadā bija 13,71 miljons eiro, kas ir par 854 tūkstošiem eiro jeb par 6,6% lielāks nekā iepriekšējā 2014./ 2015. finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Grupa noslēdza 2015./ 2016. finanšu gadu ar peļņu 926 tūkstošu eiro apmērā, kas ir par 353 tūkstošiem eiro mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā. Starpību lielā mērā veido mazāki ienākumi no valūtas kursa svārstībām.

SAF Tehnika grupā ietilpst Latvijā reģistrēta AS SAF Tehnika (mātes sabiedrība), mātes sabiedrībai pilnībā piederošs, ASV reģistrēts meitas uzņēmums SAF North America LLC, kā arī ASV reģistrēts uzņēmums SAF Services LLC.

Grupa pārskata gadā turpināja strādāt pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot un uzlabojot nišas produktu piedāvājumus. Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti AS SAF Tehnika produktiem. Pasaulē joprojām saglabājas pieprasījuma pieaugums pēc radio sistēmām, kas nodrošina palielinātu datu pārraides ātrumu un kuras iespējams attīstīt vai atjaunināt, lai palielinātu datu pārraides ietilpību. Šādu prasību tendence arvien vairāk nosaka jaunu produktu attīstības virzienu gan AS SAF Tehnika, gan tirgum kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto & Video

Kā top?: Mikroviļņu radio AS SAF Tehnika

Žanete Hāka, 24.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā portāls db.lv viesojas AS SAF Tehnika, kur tiek izgatavoti mikroviļņu radio.

AS SAF Tehnika dibināta 1999.gadā, taču uzņēmuma vēsture ir daudz senāka par tā oficiālo dibināšanas datumu. Jau 90. gadu sākumā radioinženieris Didzis Liepkalns (šā brīža uzņēmuma Tehniskais direktors un valdes priekšsēdētāja vietnieks) radīja telekomunikāciju iekārtas, sākotnēji privātām vajadzībām, vēlāk arī apkārtnē esošajiem uzņēmumiem. 1994.gadā viņš radīja telefona līnijas pagarinātāju un video signāla pārraidītāju, izmantojot mikroviļņu radio - tie bija pirmie produkti, kuri tika pārdoti SAF zīmola paspārnē. Pirmais SAF komerciāli veiksmīgais produkts - AM-10, spēja nodrošināt datu pārraides ātrumu līdz 2Mbps.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika ieguvusi 100% SAF Services LLC daļas

Žanete Hāka, 24.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika noslēgusi līgumu ar Igaunijas uzņēmumu Streamnet OÜ par tam piederošo 50% uzņēmuma SAF Services daļu atpirkšanu un tādējādi kļuvusi par SAF Services 100% daļu īpašnieku, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

ASV Delaveras štatā reģistrētais uzņēmums SAF Services LLC tika dibināts 2012. gada augustā kā AS SAF Tehnika un Streamnet OU kopuzņēmums, kurā katram no dibinātājiem piederēja 50%. SAF Services LLC izveides mērķis bija piedāvāt vietējiem klientiem pakalpojumus datu pārraides tīklu izveidē un ilgtermiņa apkalpošanā un pārvaldībā.

Kaut arī SAF Services uzbūvētais testa tīkls ar SAF Tehnikas aparatūru tika realizēts veiksmīgi un klients to atzina par atbilstošu definētajām prasībām, sadarbības līgums netika noslēgts, un SAF Services nav spējis gūt ieņēmumus no veiktajām investīcijām. Turpmāka šī biznesa virziena attīstība ASV līdz ar to tiek iesaldēta un uzņēmuma dibinātājs Streamnet OU pārtrauc kopsadarbību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Biznesa tehnoloģijas

SAF Tehnikas grupas peļņa pagājušajā finanšu gadā sasniegusi 1,733 miljonus eiro

LETA, 16.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas telekomunikāciju aparatūras izstrādātāja un ražotāja SAF Tehnika koncerns pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 17,048 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,4% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 87,3% un bija 1,733 miljoni eiro, liecina biržai Nasdaq Riga iesniegtais pārskats.

Tostarp finanšu gada ceturtajā ceturksnī - no šā gada 31.marta līdz 30.jūnijam - SAF Tehnikas grupa strādājusi ar 5,117 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir pieaugums par 38,3% salīdzinājumā ar iepriekšējā finanšu gada attiecīgo periodu, bet grupas peļņa augusi par 1,8% un bija 583 001 eiro. «Ceturkšņa pārdošanas apjoms ir augstākais pēdējo 10 gadu laikā,» piebilsts finanšu pārskata vadības ziņojumā.

Mikrotīkla peļņa pērn pārsniegusi 66 miljonus eiro

Pagājušajā finanšu gadā SAF Tehnikas grupas ieņēmumi Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstīs pieauga par 38,4% un sasniedza 9,831 miljonu eiro, veidojot 57,7% no kopējā apgrozījuma, savukārt grupas ieņēmumi Eiropas un NVS valstīs palielinājās par 16,1%, sasniedzot 5,609 miljonus eiro jeb 32,9% no kopējā apgrozījuma. Vienlaikus SAF Tehnikas grupas ieņēmumi Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīs samazinājās par 9,3% un bija 1,608 miljonu eiro apmērā, kas ir 9,4% no kopējā apgrozījuma.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s SAF Tehnika Denverā, ASV, dibinās meitasuzņēmumu SAF North America LLC, liecina uzņēmuma paziņojums biržas NASDAQ OMX Riga mājas lapā.

Digitālās mikroviļņu datu pārraides aparatūras izstrādātāja, ražotāja un izplatītāja SAF Tehnika meitasuzņēmuma SAF North America LLC galvenais uzdevums būs nodrošināt Ziemeļamerikas reģiona klientus ar individuāli izstrādātiem bezvadu datu pārraides risinājumiem. Produkti un pakalpojumi paredzēti gan privātiem, gan valsts uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams nodrošināt kvalitatīvu bezvadu datu pārraidi, tostarp arī platjoslas tīklos.

«Jauna meitasuzņēmuma dibināšana palīdzēs SAF Tehnika labāk apmierināt vietējo pieprasījumu, turpmāk piedāvājot vairāk specializētākus pakalpojumus, ko sniegsim, sadarbojoties ar vietējiem partneriem un konsultantiem,» norādīja SAF Tehnika Ziemeļamerikas pārdošanas direktors Kristaps Rikāns.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupa 2016./ 2017. finanšu gadu noslēgusi ar peļņu 1,747 miljonu eiro apmērā, kas ir par 822 tūkstošiem eiro vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

«SAF Tehnika» grupas, kurā ietilpst Latvijā reģistrēta AS «SAF Tehnika» (turpmāk – mātes sabiedrība), mātes sabiedrībai pilnībā piederoša ASV reģistrēta meitas uzņēmuma «SAF North America LLC», kā arī ASV reģistrēta uzņēmuma «SAF Services LLC», konsolidētais neto apgrozījums 2016./ 2017. finanšu gadā bija 17,04 miljoni eiro, kas ir par 3,36 miljoniem eiro jeb par 19,6% lielāks nekā iepriekšējā 2015./ 2016. finanšu gadā.

Grupa pārskata gadā turpināja strādāt pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot un uzlabojot nišas produktu piedāvājumus. Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti AS «SAF Tehnika» produktiem. Joprojām saglabājas pieprasījuma pieaugums pēc radio sistēmām, kas nodrošina palielinātu datu pārraides ātrumu un kuras iespējams attīstīt vai atjaunināt, lai palielinātu datu pārraides ietilpību. Šādu prasību tendence arvien vairāk nosaka jaunu produktu attīstības virzienu gan AS «SAF Tehnika», gan tirgum kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s SAF Tehnika valdē notikušas izmaiņas, to pametot līdzšinējam valdes loceklim, Tirdzniecības un mārketinga viceprezidentam Jānim Ennītim, liecina Lursoft dati.

Viņš a/s SAF Tehnika valdes locekļa amata pienākumus pildīja kopš 2006. gada, un valdes locekļa amata pienākumus pārtraucis pildīt 13. martā.

Tādējādi pašlaik a/s SAF Tehnika valdē darbojas valdes priekšsēdētājs Normuds Bergs un valdes locekļi Didzis Liepkalns un Aira Loite. Db.lv jau vēstīja, ka paredzēts, ka martā a/s SAF Tehnika valdei pievienosies Edgars Ricevs. E. Riceva darbības jomas SAF Tehnikā būs tirdzniecības un mārketinga vadība stiprinot SAF pozīcijas globālā mērogā, jaunu iespēju izpēte kā arī tīklu instalācijas un pārvaldības biznesa attīstība Ziemeļamerikā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

SAF Tehnika otro ceturksni noslēdz ar apgrozījuma kāpumu un zaudējumiem

Gunta Kursiša, 06.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SAF Tehnika otrajā ceturksnī apgrozīja 2,69 miljonus latu, kas ir par 10% vairāk nekā pagājušā finanšu gada attiecīgajā laika posmā, tomēr periods noslēgts ar 170 tūkst. Ls zaudējumiem, liecina uzņēmuma finanšu dati.

Uzņēmums 2012./2013. gada otro ceturksni noslēdza ar 170 tūkstošu Ls, kas ir par 238 tūkt. Ls vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada otrajā ceturksnī.

«Neņemot vērā atskaites perioda finanšu rezultātus, kompānija ir finansiāli stabila un pārliecināta par tās spēju pārciest zemas biznesa aktivitātes periodus. Sakarā ar pieaugošo konkurenci, kā arī vispārēju potenciālo klientu, kas lieto telekomunikāciju iekārtas, patēriņa samazinājumu, SAF Tehnika valde atturas izdarīt konkrētas kompānijas ieņēmumu un finanšu rezultātu prognozes,» teikts SAF Tehnika paziņojumā.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, SAF Tehnika finanšu gada otrajā ceturksnī apgrozījums audzis par 40%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

SAF Tehnikas valdei pievienosies Edgars Ricevs

Žanete Hāka, 11.02.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika vadības komandai no nākamā mēneša sākuma pievienoties Edgars Ricevs, liecina paziņojums NASDAQ OMX Riga.

Edgars Ricevs patlaban ir uzņēmuma Stream Networks valdes priekšsēdētājs, taču sākot no 1. marta viņš ieņems SAF Tehnikā Tirdzniecības un mārketinga viceprezidentu amatu. Plānots, ka mēneša laikā E. Ricevs ieņems arī valdes locekļa amatu, tajā nomainot līdzšinējo uzņēmuma Tirdzniecības un mārketinga viceprezidentu Jāni Ennīti, kura aiziešana no uzņēmuma saistīta ar iespēju attīstīt privāto uzņēmējdarbību.

SAF Tehnika vienlaikus apliecina, ka gaidāmās izmaiņas uzņēmuma vadībā nav saistītas ar pārmaiņām uzņēmuma produktu attīstības un starptautiskās darbības stratēģijā.

E. Riceva darbības jomas SAF Tehnikā būs tirdzniecības un mārketinga vadība stiprinot SAF pozīcijas globālā mērogā, jaunu iespēju izpēte kā arī tīklu instalācijas un pārvaldības biznesa attīstība Ziemeļamerikā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodienas SAF Tehnikas akcionāru sapulces laikā tika nolemts kopumā izmaksāt 683,1 tūkst. Ls jeb 23 santīmus par vienu SAF akciju, liecina informācija NASDAQ OMX Riga biržā.

Savukārt atlikusī 2009./10. gada peļņa un nesadalītā peļņa no iepriekšējiem gadiem – kopumā 1,798 milj. lati - tika saglabāti kā SAF Tehnikas nesadalītā peļņa. Jāatgādina, ka SAF Tehnikas 2009./10. finanšu gada peļņa bija sasniegusi 1,47 miljonus latu (iepriekšējā finanšu gadā uzņēmums strādāja ar 1,242 miljonu latu zaudējumiem). Savukārt SAF Tehnikas neto apgrozījums sasniedza 10,23 miljonus latu, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

Jāpiebilst, ka investori novērtējuši uzņēmuma labos darbības rezultātus, un šogad SAF Tehnikas akcijas cena pakāpusies jau par 633,33% (šodien rīta pusē SAF Tehnikas akcijas cena bija pieaugusi par 1,99% līdz 3,59 Ls). Tomēr, lai arī joprojām tirgū ir vērojams pozitīvs noskaņojums un SAF Tehnikas akcijas ir lielā cieņā, tomēr investoriem būtu jāņem vērā fakts, ka uzņēmuma akcijas cenas kāpums ir bijis ļoti straujš. «Investori lielā mērā ir cer, ka uzņēmums arī nākotnē turpinās savu veiksmes stāstu. Tomēr, ja finanšu rezultāti sagādās vilšanos, tirgus dalībnieku optimisms var sarukt un SAF akciju cenas var piedzīvot vērā ņemamu lejupslīdi,» norāda Swedbank brokeris Juris Jankovskis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

SAF Tehnika apgrozījums samazinājies par 11%

Gunta Kursiša, 30.10.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s SAF Tehnika neto apgrozījums 2011./2012. finanšu gadā bija 9,65 miljoni Ls, kas ir par 11% mazāk nekā pagājušajā finanšu gadā, tomēr tajā pašā laikā pozitīvas tendences uzrāda Amerikas reģions, paziņojusi kompānija.

Uzņēmuma peļņa aizvadītājā finanšu gadā bija 618 tūkstoši Ls, kas ir 77% no iepriekšējā gada peļņas. SAF auditētais konsolidētais gada rezultāts bija 608 tūkst. Ls peļņa.

Amerikas reģionā SAF Tehnika apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo finanšu gadu, pieauga par 10% līdz 3,3 miljoniem Ls, veidojot 34% no kopējā uzņēmuma finanšu gada apgrozījuma.

Tajā pašā laikā samazinājās SAF Tehnika apgrozījums Āzijas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionā, veidojot vien 28% no kopējiem SAF Tehnika finanšu gada ieņēmumiem. Kompānija šo samazinājumu skaidro ar to, ka 2011./2012. gadā šajā reģionā uzņēmumam nebija tik lielu projektu kā iepriekšējā, 2010./2011. finanšu gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika iebrauc zaudējumos

Žanete Hāka, 29.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas konsolidētais neto apgrozījums 2012./ 2013. finanšu gadā sasniedzis 9,38 miljonus latu, kas ir par 3% mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, liecina uzņēmuma paziņojums NASDAQ OMX Riga.

Kaut arī pārskata periodu raksturo arvien pieaugoša konkurence mikroviļņu iekārtu ražotāju vidū, SAF tehnika saglabāja klientu bāzi un piesaistīja jaunus klientus, piedāvājot tirgus pieprasījumam un kvalitātes prasībām atbilstošus produktus, izstrādājot specifiskos risinājumus konkrētu klientu vajadzībām un nodrošinot atbalstu iekārtu uzstādīšanā un uzturēšanā, skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Negatīvu iespaidu uz apgrozījumu atstāja piegāžu ķēžu un klientu maksājumu kavējumi, kā dēļ tika aizturēta dažu pasūtījumu izpilde. Eksports veidoja 98,41% no apgrozījuma un bija 9,23 miljoni lati. Pārskata periodā AS SAF Tehnika produkcija tika eksportēta uz 86 pasaules valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

SAF Tehnika arvien vairāk pievēršas produktu portfeļa diversificēšanai

LETA, 14.08.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju iekārtu ražotājas AS «SAF Tehnika» grupas konsolidētais neauditētais apgrozījums 2018./2019.finanšu gadā bija 14,443 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet grupas konsolidētie neauditētie zaudējumi bija 414 299 eiro, kas ir gandrīz divas reizes lielāki nekā iepriekšējā finanšu gadā, teikts «SAF Tehnika» neauditētajā konsolidētajā gada pārskatā, kas iesniegts biržai «Nasdaq Riga».

2018./2019.finanšu gada ceturtā ceturkšņa grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,83 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk nekā 2017./2018.finanšu gada ceturtajā ceturksnī. 2018./2019. finanšu gada ceturto ceturksni grupa beidza ar 97 682 eiro neauditēto peļņu, kas ir 14,3 reizes vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada ceturtajā ceturksnī.

Ceturtajā ceturksnī Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģiona apgrozījums bija 53% jeb divi miljoni eiro. Salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, reģiona apgrozījums audzis par 17%.

Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veido 43% jeb 1,64 miljonus eiro, kas par 70% pārsniedz iepriekšējā finanšu gada ceturtā ceturkšņa apjomu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas neto apgrozījums 2017./ 2018. finanšu gadā bija 13,41 miljoni eiro, kas ir par 3,63 miljoniem eiro, jeb par 21.3% mazāks nekā iepriekšējā 2016./ 2017. finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Mātes sabiedrības neto apgrozījums 2017./ 2018. finanšu gadā bija 11,17 miljoni eiro, kas ir par 3.46 miljoniem eiro mazāks nekā iepriekšējā 2016./ 2017. finanšu gadā.

«SAF Tehnika» grupas, kurā ietilpst Latvijā reģistrēta AS «SAF Tehnika», mātes sabiedrībai pilnībā piederoša ASV reģistrēta meitas uzņēmuma «SAF North America LLC», kā arī ASV reģistrēta uzņēmuma «SAF Services LLC», neto apgrozījums 2017./ 2018. finanšu gadā bija 13.41 miljoni eiro, kas ir par 3.63 miljoniem eiro, jeb par 21.3% mazāks nekā iepriekšējā 2016./ 2017. finanšu gadā.

Visu reģionu apgrozījuma svārstības ietekmē mainīgs projektu īpatsvars, iekārtu paaudžu nomaiņa un produktu revīzija, īpaši standarta aprīkojuma segmentos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmuma "SAF Tehnika" jaunākā inovācija – "Aranet" bezvadu sensori, kas paredzēti attālinātai pacientu ķermeņa temperatūras uzraudzīšanai, nupat uzstādīti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. Produkts ievērojami atvieglo mediķu darbu brīdī, kad COVID-19 pandēmijas laikā slimnīcu personāls ir īpaši pārslogots.

"Aranet" medicīnas termometrs ir monitoringa sistēma ar ātru un ērtu uzstādīšanu, precizitāti un automātisku pacientu temperatūras datu savākšanu. Uzstādītie brīdinājuma signāli sniedz medicīnas personālam iespēju ātrāk reaģēt uz akūtām pacientu temperatūras izmaiņām.

Vienai "Aranet" bāzes stacijai ir iespējams pievienot līdz pat 100 sensoriem, dodot iespēju attālināti pārraudzīt pacientus, nenonākot tiešā saskarē. "Aranet" iebūvētā atmiņa nodrošina nepārtrauktu datu reģistrēšanu un uzglabāšanu 10 gadu garumā arī interneta pārrāvumu gadījumā.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš informē: "Šajā ārkārtas situācijā Latvijas uzņēmumiem, tāpat kā ārstniecības iestādēm, ir nācies meklēt inovatīvus risinājumus un jaunu pieeju darba ikdienai. Varam pielāgoties, varam nodrošināt palīdzību mūsu slimnīcas pacientiem, ieviešot ārstu un māsu ikdienas darbā arī dažādus jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Tādēļ dubults prieks par saņemto dāvinājumu – Latvijas uzņēmuma radīto ķermeņa temperatūras mērīšanas sistēmu, kas būtiski atvieglos atbildīgo ikdienas darbu mūsu māsām, kuru trūkuma dēļ nereti esošie darbinieki piedzīvo pārslodzi."

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnikas apgrozījums sarucis par desmitdaļu

Žanete Hāka, 21.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas konsolidētais neto apgrozījums 2013./ 2014. finanšu gadā bija 12,03 miljoni eiro, kas ir par 1,3 miljoniem jeb par 9.9% mazāks nekā iepriekšējā 2012./ 2013. finanšu gadā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Ņemot vērā globālā mikroviļņu radio tirgus pieprasījuma kritumu un aso konkurenci grupa pārskata gadā veica tās vēsturiski plašo realizācijas tirgu izvērtējamu, tādējādi, koncentrējoties uz tirgiem ar stratēģiski lielāko potenciālu un samazinot resursus darbam ar mazāk perspektīviem reģioniem, kā arī strādāja pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot nišas produktu piedāvājumu.

Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti SAF Tehnika produktiem un sniedzot tehniskas konsultācijas tīklu plānošanā un izbūvē.

Eksports veidoja 97,2% no apgrozījuma un bija 11,69 miljoni eiro. Pārskata periodā Grupas produkcija tika eksportēta uz 79 pasaules valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Internets

SAF Tehnika dibinās kopuzņēmumu Tuvajos Austrumos

Sanita Igaune, 26.04.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas telekomunikāciju aparatūras ražotājs SAF Tehnika ir parakstījis vienošanos ar Saūda Arābijas uzņēmumu NAJAHAT Development & Investment par kopuzņēmuma SAF Tehnika Middle East Ltd dibināšanu, teikts kompānijas paziņojumā NASDAQ OMX Riga.

Uzņēmuma SAF Tehnika Middle East Ltd galvenais uzdevums būs nodrošināt klientiem individuāli izstrādātus bezvadu datu pārraides risinājumus Tuvo Austrumu reģionā.

«Galvenā uzņēmuma priekšrocība ir SAF ražoto Full Outdoor radio un citu produktu piemērotība mūsu tirgus pieprasījumam,» atzīmē SAF Middle East Ltd valdes priekšsēdētājs Homod Bin Ali Al-Robian.

Abas puses ir vienojušās, ka galvenais uzņēmuma SAF Tehnika Middle East Ltd īpašnieks būs NAJAHAT Development & Investment Company un uzņēmuma pārstāvniecība atradīsies Rijādā.

SAF Tehnika ir ISO sertificēts Eiropas ražotājs, kura telekomunikāciju iekārtas tiek piegādātas teju 100 pasaules valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016./2017. finanšu gada trešā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,77 miljoni eiro, kas ir par 25%, jeb 0,75 miljoniem eiro vairāk nekā 2015./2016. finanšu gada trešajā ceturksnī, bet par 13% mazāk nekā šī gada otrajā ceturksnī.

2016./2017. finanšu gada trešo ceturksni grupa noslēdza ar 324 tūkstošu eiro peļņu (neauditēti). Konsolidētais neauditētais 2016./2017. finanšu gada 9 mēnešu rezultāts ir 1,15 miljonu eiro peļņa, kas ir par 797 tūkstošiem vairāk, salīdzinot ar 353 tūkstošu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā - 2015./2016. finanšu gada 9 mēnešu rezultāts.60% no trešā ceturkšņa apgrozījuma veido pārdošana Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā un par 0.86 miljoniem pārsniedz iepriekšējā ceturkšņa rezultātus. 9 mēnešu laikā šī reģiona ieņēmumu pārsniedz 53% no grupas apgrozījuma. Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veido 29% jeb 1,09 miljonus eiro, kas ir samazinājums pēc 2. ceturkšņa apjoma pieauguma, kas bija saistīts ar klientu vajadzībām pielāgotu risinājumu pārdošanas. Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu reģiona apgrozījums bija 0.4 miljoni EUR un ir līdzvērtīgs pēdējā gada vidējiem apjomiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

FKTK brīdina SAF Tehnikas padomes locekli par neziņošanu saistībā ar akciju pārdošanu

Žanete Hāka, 09.01.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ceturtdienas sēdē nolēmusi izteikt brīdinājumu bijušajam AS SAF Tehnika akcionāram Ivaram Šenbergam, informē FKTK.

Brīdinājums izteikts par Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) pārkāpumu, savlaicīgi neinformējot FKTK par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu un zaudēšanu AS SAF Tehnika, un konstatējot FITL prasību pārkāpumus iekšējās informācijas turētāja paziņojumos par darījumiem ar uzņēmuma akcijām.

AS SAF Tehnika akcijas ir iekļautas biržas NASDAQ OMX Riga Oficiālajā sarakstā, tādējādi sabiedrības akcionāriem un iekšējās informācijas turētājiem ir jāievēro FITL prasības obligātās informācijas atklāšanā.

Par finanšu instrumentu tirgu regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem FKTK ir tiesīga izteikt brīdinājumu vai uzlikt soda naudu līdz 14,2 tūkstošiem eiro. Ņemot vērā konkrētos faktiskos apstākļus, šajā gadījumā ir pieņemts lēmums par brīdinājuma izteikšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

SAF Tehnika ceturkšņa apgrozījums mazinājies par 23%

Gunta Kursiša, 09.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s SAF Tehnika 2011./2012. gada finanšu gada trešā ceturkšņa neauditētais neto apgrozījums bija 2,15 milj. Ls, kas ir par 23% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gada attiecīgajā periodā. Sabiedrības apgrozījums pieaudzis Amerikas reģionā.

SAF Tehnika 2011./2012. finanšu gada deviņu mēnešu neauditētais neto apgrozījums bija 7,47 milj. Ls, kas ir par 16% mazāk, salīdzinot ar iepriekšējā finanšu gada deviņiem mēnešiem.

«Neņemot vērā pozitīvo pārskata perioda rezultātu, valde nevar sniegt konkrētu prognozi par nākotnes pārdošanas apjomiem un darbības rezultātiem sakarā ar globālās finanšu situācijas un telekomunikāciju tirgus nenoteiktību,» teikts SAF Tehnikas starpziņojumā.

Tāpat tajā norādīts, ka uzņēmums saskata būtiskas perspektīvas Brazīlijas un Persijas līča valstu tirgos, no kuriem tuvākajā nākotnē sagaidām atdevi. «SAF plāno turpināt nostiprināt vietējo pārstāvību šajos un citos mērķa tirgos, pamatojoties uz pozitīvajām indikācijām, kādas redzamas, veicot šādas aktivitātes Ziemeļamerikas tirgū,» teikts uzņēmuma starpziņojumā par 2011./2012. finanšu gada trešo ceturksni un deviņu mēnešu periodu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Baltijas birža

Amerika SAF palīdzējusi gūt 45 % uzrāvienu

Jānis Šķupelis, 09.11.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju iekārtu ražotāja SAF Tehnikas apgrozījums kompānijas finanšu gada pirmajā ceturksnī bijis 2,89 milj. Ls, kas ir par 8% mazāks nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina uzņēmuma finanšu pārskats NASDAQ OMX Riga biržā. Tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, SAF apgrozījums pieaudzis par 45%.

Tāpat kompānija informē, ka tās peļņa finanšu gada pirmajā ceturksnī sasniegusī 477 tūkst. Ls, kas ir par 72% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Rezultātu pozitīvi ietekmēja uzkrājumu samazinājums šaubīgajiem debitoriem, jo būtiskā daļa no kavētajiem parādiem tika atgūta, kā arī finanšu ieņēmumi no ASV dolāra kursa izmaiņām, maiņas kursam pret latu uzrādot pieauguma tendenci, informē uzņēmums.

Lielāko daļu no finanšu gada pirmā ceturkšņa apgrozījuma veidojusi pārdošana Amerikas reģionā. Salīdzinot ar šo pašu ceturksni pagājušajā finanšu gadā, apgrozījums šajā reģionā divkāršojies un sasniedzis 1,33 milj. latu. Piegādes uz Eiropas un NVS reģiona valstīm veidojusi 23% no ceturkšņa apgrozījuma, bet naudas izteiksmē bijusi par 25% mazākas nekā attiecīgajā periodā pērn. Salīdzinot šo un pagājušā finanšu gada 1. ceturksni, lielākā ietekme uz apgrozījuma kritumu ir pārdošanas apjomu samazinājumam Āzijas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionā, kur apgrozījums krities par 46%, jeb 753 tūkstošiem latiem. Šobrīd SAF meklē piemērotākās pārdošanas stratēģijas, kas ļautu pacelt pārdošanas apjomus minētā reģionā līdz iepriekš sasniegtajiem līmeņiem, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai.

Komentāri

Pievienot komentāru