Mazumtirdzniecība

Saistībā ar krāpnieciskām darbībām aptur internetveikala darbību

Dienas Bizness, 09.01.2018

Foto: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gadā, uzsākot vairākus kriminālprocesus saistībā ar interneta veikala «SALESTORM.EU» iespējamām krāpnieciskām darbībām, šī gada sākumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki aizturēja trīs personu grupējumu. Šobrīd konkrētā interneta veikala darbība ir pārtraukta un turpinās izmeklēšana kriminālprocesos, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Samanta Čapkovska.

Grupējuma dalībnieki bija izveidojuši shēmu, kā maldināt klientus un izkrāpt naudu. Saistībā ar notikušo Valsts policija uzsāka kriminālprocesu par laupīšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Divām no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas 2017. gadā uzsāka vairākus kriminālprocesus, kuros tika izmeklēti krāpšanas fakti saistībā ar interneta veikala «SALESTORM.EU» darbībām. Šajā interneta veikalā klientiem piedāvāja iegādāties dažāda veida preces, pieprasot veikt par tām priekšapmaksu. Diemžēl pasūtītā prece tā arī pircējam netika piegādāta.

Veicot operatīvas izmeklēšanas darbības, Valsts policijas darbinieki noskaidroja trīs personu grupu, kas iepriekš vienojās īstenot noziedzīgo nodomu. Krāpnieki uzņēmuma SIA «Larana» mājas lapā «SALESTORM.EU» piedāvāja dažādas preces un maldināja klientus par to pieejamību. Viņi pieprasīja klientiem veikt priekšapmaksu, tādējādi iegūstot klientu iemaksātos līdzekļus un nepiegādājot solīto preci.

2018. gada janvārī VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas aizdomās par smagu noziegumu izdarīšanu personu grupā aizturēja trīs vīriešus. 1996. gadā dzimušais un abi 1987.gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā un ir sodīti.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess par krāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Diviem no aizturētajiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Valsts policija vērš uzmanību - ja esat veikuši pasūtījumus interneta veikalā «SALESTORM.EU», bet preci vai pakalpojumu tā arī neesat saņēmuši, un jūsu naudas līdzekļi netika atgriezti, aicinām vērsties ar iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 2.nodaļā, Gaujas ielā 15, Rīgā.

Komentāri

Pievienot komentāru