Mazumtirdzniecība

Saistībā ar Rimi ienākšanu pieprasa Ogres novada domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata

Lelde Petrāne, 07.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Grupa Ogres novada domes deputātu ir vērsusies pie domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča ar iesniegumu, pieprasot viņa demisiju, informēja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Šā gada 1.aprīlī Ogres novada pašvaldībā reģistrēts domes priekšsēdētājam E.Bartkevičam adresēts iesniegums ar lūgumu sasaukt domes ārkārtas sēdi un sēdes darba kārtībā iekļaut divus jautājumus:

1. Par Ogres novada domes priekšsēdētāja E.Bartkeviča atbrīvošanu no amata;

2. Par Ogres novada domes priekšsēdētāja vēlēšanām.

Iesniegumu parakstījuši 9 deputāti - Artūrs Mangulis, Egils Helmanis, Dzintra Mozule, Ilga Vecziediņa, Juris Laizāns, Dainis Širovs, Māris Siliņš, Ineta Tamane un Andrejs Ceplītis.

Deputātu iesniegumā neesot minēti iemesli prasībai par domes priekšsēdētāju maiņu, taču pats E.Bartkevičs norāda: «Kā sarunās atzīst paši iesniegumu parakstījušie deputāti, viens no būtiskākajiem iemesliem šim iesniegumam ir vietējo, ar mazumtirdzniecību saistīto uzņēmēju biznesa intereses. Vienkārši sakot - tā ir vēlme izvairīties no konkurences, nepieļaujot gaidāmo tirdzniecības tīkla RIMI ienākšanu Ogrē.»

Saskaņā ar likuma Par pašvaldībām 65.pantu vietējās pašvaldības domes priekšsēdētāju var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa deputātu, savukārt priekšsēdētājs ir atbrīvots no amata, ja par to nobalso vairāk nekā puse no ievēlēto deputātu kopskaita. Ogres novada domē ievēlēti 17 deputāti.

Likuma Par pašvaldībām 65.pants nosaka, ka gadījumos, kad saņemts priekšlikums par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, domes ārkārtas sēde jāsasauc ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no priekšlikuma saņemšanas dienas, konkrētajā gadījumā - ne vēlāk kā 15.aprīlī.