Mazais bizness

Sākam biznesu: Banku nomaina pret lampām

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 01.11.2018

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lampu zīmola Jolamps veidotāja Jolanta Salmiņa sākotnēji studējusi finanses un strādājusi bankā, taču šo darbu nomainījusi pret lampu izgatavošanu, patlaban apsver ārvalstu tirgu iekarošanu.

Jolanta Salmiņa dzimusi un augusi Dobelē, pēc vidusskolas beigšanas studējusi Banku augstskolā, iegūstot bakalaura grādu finansēs. Vairākus gadus viņa strādājusi banku sektorā, taču tajā pašā laikā paralēli interesējuši arī rokdarbi. Aptuveni divus gadus lampu darināšana bijusi viņas aizraušanās, jo J. Salmiņu interesējis tieši lampu veidošanas process, taču aptuveni pirms gada, ģimenes pamudināta, viņa izveidojusi savu zīmolu – Jolamps, lai savas prasmes un produktus demonstrētu ne tikai savējiem, bet plašākai auditorijai. «Nezinu, vai varētu to nosaukt par nopietnu biznesu, vairāk gan par mazo biznesu, kas ir lielisks ģimenes budžeta papildinājums, taču, kas zina, par ko tas izvērsīsies tuvākajā nākotnē,» viņa saka.

Pagrieziena punkts, pēc J. Salmiņas teiktā, ir bijis brīdis, kad vajadzējis veidot savas mājas interjeru. Brīdī, kad ar vīru bija jāizvēlas gaismekļi, viņa sapratusi, ka lampu piedāvājums veikalos nesakrīt ar viņas gaumi, kaut arī piedāvājums tirdzniecības vietās ir šķietami plašs. Viņa vēlējusies iegādāties kaut ko mājīgu un gaišu. Tajā brīdī izlēmusi šo jautājumu risināt radoši un sākusi meklēt veidus, kā pašai izgatavot tādas lampas, kas atbildīs visām viņas vēlmēm. Ne visas ieceres izdevušās, kā sākotnēji J. Salmiņa vēlējusies, taču viņa nav padevusies un no jauna meklējusi materiālus un mēģinājusi tehnoloģijas, kā izgatavot savai gaumei atbilstošas lampas. «Mana neatlaidība vainagojās panākumiem, un drīz vien tapa lampas, kas kļuva par mūsu ģimenes mājokļa jauno rotu,» viņa stāsta. Pirmā bijusi liela, balta pušķīšu lampa, kas arī tika izgatavota kā pirmā lampa J. Salmiņas jaunajam mājoklim. Šo lampas veidu viņa aizvien vēl turpina izgatavot, taču dažādos formātos – lielākas un mazākas, apaļas un ovālas.

Pēc otrā bērna dzimšanas viņa ar vīru izlēmusi, ka darbā vairs neatgriezīsies, tāpēc pie sava mājokļa lampu radīšanas vien neapstājusies un katrā brīvajā brīdī īstenojusi kādu no savām idejām, kas iepatikušās arī draugiem un radiem.

Pašlaik Jolamps piedāvā gaismekļus gan mājsaimniecībām, gan publiskiem interjeriem. Lampu izgatavošanā tiek izmantots papīrs, audums, diegi, auklas un metāla stīpu konstrukcijas, un J.Salmiņa sadarbojas ar klientu, lai radītu īpašu lampu dizainu pēc viņa vēlmēm.

Visu rakstu Banku nomaina pret lampām lasiet ceturtdienas, 1.novembra laikrakstā Dienas Bizness! Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru