Mazais bizness

Sākam biznesu: Izstaigāt Latvijas purvus

Linda Zalāne, 04.01.2016

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Purvu bridēji mudina iepazīt Latvijas purvus un tos izstaigāt, kājās aujot speciālas sniega jeb purva kurpes, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Sākumā mums šķita, ka staigāšana pa purviem nevienu neinteresēs, bet ātri sapratām, ka ir dulli cilvēki, tādi paši kā mēs, kuriem šāda brīvā laika pavadīšana patīk un aizrauj,» stāsta SIA Purvu bridēji valdes loceklis un pētnieks Kristaps Kiziks, kurš kopā ar domubiedru Kristapu Lamsteru kopš 2015. gada novembra sāka piedāvāt Latvijā vēl nebijušu pakalpojumu – pastaigu pa purviem īpašās sniega kurpēs. K. Kiziks patlaban studē doktorantūrā Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, bet K. Lamsters šajā mācību iestādē ir ieguvis doktora grādu.

Ideja un vajadzība iegādāties sniega kurpes, lai ar tām dotos drošā pārgājienā pa purviem, K. Kizikam radās 2014. gada rudenī, jo studiju programmas ietvaros bija jāpēta Mazsalacas novada purvi, kas bija grūti izbrienami, un daudzi pieredzējuši purvu pētnieki pat iegrima tajā līdz padusēm. «Tas bija biedējoši, un es domāju, ka vairs nekad neiešu uz purvu, bet tad internetā atradu informāciju par igauņu ideju staigāt pa purviem ar sniega kurpēm,» stāsta K. Kiziks. Viņš iegādājās pirmās sniega kurpes, izmēģināja tās un saprata, ka to pielāgošana ir apsveicama. Šī ideja iepatikās arī citiem, un K. Kiziks sāka meklēt iespējas, kur iegūt līdzekļus sniega apavu iegādei. «Idejas realizēšanai piesaistīju savu studiju biedru Kristapu Lamsteru un LU profesori Laimdotu Kalniņu, piedalījāmies konkursā Radām novadam. Tas tiek organizēts Rīgā ar mērķi attīstīt biznesa idejas novados. Pieteicāmies uz Madonas novadu, jo tur atrodas Teiču purvi, un dabūjām veicināšanas balvu – līdzekļus, lai iegādātos pirmās divas sniega kurpes,» atminas K. Kiziks.

Visu rakstu Izstaigāt Latvijas purvus lasiet 4. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru