Mazais bizness

Sākam biznesu: No klēpja ar dēļiem līdz uzņēmumam

Linda Zalāne, 30.07.2018

SIA Barocca īpašnieks Uldis Stieģelis priecājas ikdienā strādāt plecu pie pleca ar dēlu Robertu.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Netālu no Kuldīgas esošajā Upīškalnā Uldis Stieģelis ražo pārvietojamas pirts mucas, kublus, kā arī dažāda veida dārza mēbeles – galdus, krēslus, šūpoles, koka laukumus bērniem, kā arī suņu būdas

Uldis ir ugunsdzēsējs ar vairāk nekā 20 gadu stāžu. «Pagaidām abus darbus apvienoju, bet pēc aptuveni trīs gadiem aktīvās ugunsdzēsēja gaitas būs jābeidz. Ar koku sāku strādāt nejauši, intereses vadīts, pirms aptuveni astoņiem vai deviņiem gadiem,» teic Uldis, kurš atminas, ka pirmo viņš uztaisīja mazu muciņu, bet pēc tam nodomāja, ka būtu iespējams izveidot arī kublu un apaļu mucveida pirti, kuru viegli pārvietot.

Eksporta potenciāls

Taujāts, vai viņam bija iepriekšējas zināšanas par kokapstrādi, Uldis atklāj, ka ne. Bija tikai vēlme un degsme kaut ko pašam izveidot. Pirmā apaļā pirts muca tika uzbūvēta kaimiņam. «Grāmatās informācijas par šāda veida pirts izgatavošanu tolaik nebija. Smēlos informāciju google, kā arī mācījos pats no savām kļūdām. Vajadzēja ar kaut ko sākt, bet nebija naudas materiāliem. Piedāvāju kaimiņam uzbūvēt pirti no viņa materiāliem. Viņš piekrita. Tā lēnām apguvu zināšanas, un arī pasūtījumi pulcējās viens pie otra,» stāsta Uldis.

Patlaban pasūtījumu ir tik daudz, ka līdz oktobra beigām jāstrādā ar pilnu jaudu. Ik gadu aktīvā ražošanas sezona sākas līdz ar sniega nokušanu, kad cilvēki sāk domāt par dārza darbiem un to, ka varētu arī piemājas teritorijā pasildīties pirtiņā. Vienu pirtiņu Uldis ar saviem darbiniekiem veido divas līdz trīs nedēļas. Pārsvarā tās tiek būvētas no egles vai priedes, bet lāviņas - no lapu koka. Uldis ražo divu veidu pirtis – mazākas, kurās ir vieta apmēram četrām personām, un lielākas, kurās var satilpt vismaz desmit pirtī gājēju. Pārvietojamo pirtiņu pluss ir tāds, ka tās ir viegli transportējamas un būtībā cilvēks sapni par savu pirtiņu var īstenot samērā ātri. Tāpat nav nepieciešams saskaņot ēkas būvēšanu būvvaldē.

Līdz šim Ulda veidotās pirtiņas aizceļojušas uz vairāk nekā simt privātmājām gan Latvijā, gan ārvalstīs. Latvijā Ulda veidotās pirtis gozējas gan lauku mājās, gan Rīgas privātmājās, jo vietas to uzstādīšanai nevajag daudz. Tāpat ir klienti, kuri pasūta pirtiņu uzbūvēt piekabē, lai pēc tam to varētu iznomāt pa visu Latviju. Arī Uldim ir šāda nomas pirts un kubls, un viņš atklāj, ka vasaras sezonā tie abi katras brīvdienas ir pie klientiem. 2017. gadā apmēram 30% no apgrozījuma veidoja eksports, jo Latvijā veidotās pirtiņas pasūta ārzemēs dzīvojošie latvieši. Lielākais pieprasījums ir no Anglijas, Īrijas, Vācijas, Dānijas un Zviedrijas. Transporta izmaksas līdz Anglijai un Īrijai ir apmēram 500 eiro, bet uz Zviedriju - vairāk.

Visu rakstu No klēpja ar dēļiem līdz uzņēmumam lasiet 30. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru