Sākam biznesu: No skolas pie kulinārijas 

Lāsmai Cimerei ēdienu gatavošana patikusi jau kopš agra vecuma – gan eksperimenti mammas virtuvē, gan māsas krustmātes bieži aicinājumi strādāt vasarās kā kāzu saimnieces palīdzei, mudināja radīt savu pavārgrāmatu, raksta laikraksts Dienas Bizness.

Žanete Hāka, 09.4.2019
1/23

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Pēc daudziem skolā nostrādātiem gadiem viņa Ogrē izveidojusi atvērto ielas kafejnīcu Pūce Cep. Tuvojoties 9. klases beigām, L. Cimerei bijusi pat iecere apgūt pavāra profesiju, taču, ņemot vērā, ka bērnu skatiens un grāmatu pasaule šķitusi pārāka par pašgatavoto vecāku virtuvē, gan arī abi vecāki strādājuši skolā kā pedagogi, arī viņa izvēlējusies iet «sirds» ceļu – studēt filologos Latvijas Universitātē. Tiesa gan, ēst gatavošanas process aizvien palicis kā hobijs, un, arī strādājot skolā, viņa regulāri pārsteigusi skolēnus ar dažādiem pašas gatavotiem kārumiem.

Kopumā L. Cimere skolā nostrādājusi 23 gadus, taču pārslodze bijusi milzīga, liela darba mīlestība radījusi pārslodzi un stresu, kas ar katru gadu pieaudzis, tādēļ nācies pieņemt lēmumu par izmaiņām dzīvē. Ņemot vērā, ka L. Cimeres vīrs ir uzņēmējs kokapstrādes nozarē, arī viņa ilgus gadus bijusi saistīta ar uzņēmējdarbību, palīdzot viņam eksporta un loģistikas jomā. Tādēļ, aizejot no skolas, radusies ideja skatīties sava biznesa virzienā, tomēr nedaudz nogaidījusi. Sākotnēji L. Cimere izveidojusi jauniešu organizāciju - NVO Jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociālās uzņēmējdarbības centru OISTABA, ar kura starpniecību īstenojusi vairākus projektus jauniešiem, strādājusi arī kā mentore, lektore un karjeras konsultante.

Tomēr kādu dienu, vedot dēlu no Ogres Mākslas skolas, viņa uzzinājusi, ka tiek izīrēta telpa, kur patlaban atrodas Pūce Cep. “Uzreiz zvanīju vīram un teicu, ka man tās vajag, pat īsti vēl nezinot, kas tur būs. Iepriekš šajā vietā strādāja kāda sieviete, kas cepa pankūkas – viņas plāni bija mainījušies, tādēļ izlēma pārtraukt savu darbību. Pusotra mēneša laikā izlēmu, ko vēlos šeit darīt, un vīrs mani atbalstīja,” viņa atminas. Nedēļas laikā kopā ar bijušo skolnieci, RTU arhitektūras fakultātes studenti Adu izveidoti reklāmas plakāti, logo, un ar ģimenes – vīra un trīs dēlu - aktīvu palīdzību izdevies kafejnīcu atvērt vēlamajā datumā - 2017.gada 16. decembrī, kad Ogres pilsētas centrā notika Ziemassvētku gadatirgus.

Sākotnēji pircējus Pūce Cep saistīja ar pankūkām un ceptiem kartupeļiem, jo iecerēto plānu īstenošanai bija nepieciešams ilgāks laiks. Iekārtu iegāde aizņēma aptuveni trīs mēnešus, tāpat bija jāmeklē piegādātāji, ar ko sadarboties, laiku prasīja arī dokumentu sakārtošana ar Pārtikas un veterināro dienestu un citi jautājumi. Rezultātā piepildījās sapnis – no Singapūras tika atvesta pirmā iekārta un marta sākumā Pūce Cep pārdeva savu pirmo burbuļvafeli.

Visu rakstu lasiet 9. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

No šīs sadaļas

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA Kokradis ražotnē Jelgavā, lai vērotu, kā tiek...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA Smalkais...

Pašas ražo un rada tirdzniecības platformu citiem Latvijas ražotājiem. Tāds ir Ingrīdas...

SIA Lubeco no mājražotāja izaug par mazo uzņēmumu...

Veikals Broken English, kas tirgo Lielbritānijā ražotas preces, Vācijas galvaspilsētā Berlīnē...

Pētījums SIA Silvekspo radījis uztura bagātinātāju ar pretnovecošanas iedarbību, kas izgatavots...

Problēmas ar mājas mīluļa pieskatīšanu ceļojuma laikā pamudināja Lauru Auderi izveidot mājdzīvnieku...

Mārketinga aģentūra SocialGuruLab fokusējas uz sadarbību ar ēdināšanas uzņēmumiem...

Spieķu stāsts aizsākās, kad Siguldā nogāžu vietās un takās vēl nebija labiekārtota...

Uzņēmums Baltu Rotas Siguldā jau 25 gadus darina Nameja gredzenus un gada...