Sākam biznesu: Pēc 20 gadu darba klientu servisa un pārdošanas jomā sāk savu biznesu 

Pēc vairāk nekā 20 gadu darba klientu servisa un pārdošanas jomā Inese Freiberga sāk savu biznesu – izgatavo dažādus auduma abažūrus lampām

Linda Zalāne, 30.3.2017
1/14

Foto: LETA

Iepriekš viņa darba pieredzi guvusi dažādos uzņēmumos, tostarp lielās starptautiskās kompānijās. Pagājušajā vasarā, brīdī, kad I. Freiberga bija nolēmusi mainīt darbu, viņa sāka prātot par sava biznesa sākšanu. Idejas bija vairākas, bet lampu abažūru izgatavošana un veco lampu atjaunošana izrādījās spēcīgākā no visām, to viņa iecerēja arī izmēģināt attīstīt kā biznesu. «Manī pavērās radošā stīga, kad iekārtoju savu mājokli, nolēmu pati izgatavot lampām abažūrus, kas saskanētu ar kopējo interjeru. Sapratu, ka šī lieta mani aizrauj, un pašmācības ceļā sāku apgūt šī amata prasmes,» stāsta zīmola Košas lampas idejas autore, meistare Inese Freiberga.

Nolūkā iztaustīt tirgu un pieprasījumu I. Freiberga sākotnēji kā uzņēmējdarbības formu izvēlējās individuālo komerciju. Vēl pasūtījumu apjoms nav tik liels, lai būtu izdevīgi dibināt SIA. «Pagaidām es esmu cilvēks - orķestris, jo pati esmu meistare, grāmatvede, materiālu iepircēja un pārdevēja. Šobrīd tas mani apmierina, jo klientu plūsma ir vienmērīga un es ar darbiem tieku galā,» stāsta I. Freiberga. Taujāta par izgatavoto un pārdoto lampu skaitu, I. Freiberga teic, ka pirmajā darbības pusgadā ir izgatavojusi vairākus desmitus abažūru gan galda, gan stāvlampām, gan arī griestu lampām.

Visu rakstu Rada lampas labam garastāvoklim lasiet 30. marta laikrakstā Dienas Bizness.