Mazais bizness

Sākam biznesu: Rada noskaņu tumšiem vakariem

Renāte Priede, speciāli DB, 08.10.2014

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Gaismai pudelē paša izpildījumā Kaspars Šmits pievērsās, lai pārsteigtu draugus

Lai iepriecinātu draugus, Kaspars nolēma paša rokām radīt gaismekli, ideju nolūkojot internetā. Tā nav jauna. Diemžēl septembrī viņam nebija iespēju iegādāties ziemassvētku gaismas virtenes, ar ko piepildīt pudeli, un nācās meklēt alternatīvu. Paša radītā gaismas diožu lampa izraisīja sajūsmu apkārtējos un pieprasījumu. Draugu sajūsmas mudināts, Kaspars turpināja iesākto, un šobrīd viņa radītie gaismekļi ar zīmolu Šmita lampas nopērkami četros Rīgas salonos, kā arī sazinoties ar viņu caur mājaslapu, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šmita lampas nepretendējot uz dizaina novitāti, bet izpildījuma kvalitāte un izmantotie materiāli esot 100% roku darbs, un katrai pudelei ir savs stāsts par nozīmīgu notikumu kāda cilvēka dzīvē, labāko vīnu, izdzertu aiz prieka vai bēdām. Tās nav bezkaislīgas, pirktas vairumā stikla taras punktā, bet ir pārdzimušas piedzīvotās emocijas. Tas ir individuālo pasūtījumu pamatā – kāzu vīna pudelei piešķirt otru elpu un ļaut kavēties atmiņās.

Akcents tiek likts uz vīna pudelēm, jo pašam Kasparam tās ļoti patīk. «Ne velti viņām tā forma tāda pabeigta un perfekta, ir mēģināts arī ar citiem traukiem, tomēr tas īsti nav tas,» prāto Kaspars. Labākā krāsa ir brūnganā – tā iekļaujas vidē, izplata siltu gaismu, pēc īpaša pasūtījuma top zilās. «Tad eju meklēt vīnu zilā pudelē,» Kaspars atklāj, ka neviļus viņa darbs saistīts ar vīna dzeršanu. Gaismas ķermeņa izpildījums ir diodes – šobrīd aktuāla tendence, kas ļauj ietaupīt. «Viena šāda pudele tērē deviņus vatus – kā puse no ekonomiskās spuldzes,» skaidro Kaspars, pieļaujot, ka līdz 30 m2 plašām telpām varētu pietikt ar vienu lampu, bet lielākām telpām vajag vairākas.

Pagaidām viņš izgatavo tikai galda lampas, iespējams, nākotnē taps arī citas formas gaismekļi, pieļauj uzņēmējs. Vienas lampas izgatavošana prasot apmēram 4–5 stundas. Kaspars visu dara pats, sākot no pudeles atrašanas līdz griešanai, diožu ievietošanai, lodēšanai, kodināšanai, noformēšanai.

Visu rakstu Rada noskaņu tumšiem vakariem lasiet 8. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.