Sākam biznesu: Sarunāties ar pašvaldību 

#Šobrīd mobilo lietotni izmanto 17 pašvaldības. To lieto arī Latvijas valsts ceļi.

Anda Asere, 16.01.2018
1/2

Adrians Boldans

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Iedzīvotāju līdzdalības rīka Mobio mērķis ir piedāvāt vienkāršu saskarsmes veidu ar pašvaldību

«Tā ir vienkārša aplikācija, ko iedzīvotājs bez maksas lejuplādē, izvēlas savu mājas pašvaldību un «aizmirst» par aplikāciju līdz brīdim, kad ierauga sabojātu ceļazīmi, bedri, nestrādājošu apgaismes stabu, sabojātu bērnu laukumu utt. Ir definēti ziņojuma temati, par kuriem var ziņot, un katram no tiem pretī ir pašvaldības dienests, kas par to atbild,» ideju izklāsta Adrians Boldans, SIA Mobio direktors.

Savukārt pašvaldības pusē ir sistēma, kur katru ziņojumu reģistrē un izvērtē, vai tas ir pamatots, lai deleģētu kādam darbiniekam to izpildīt. Cilvēks uzreiz atpakaļ saņem paziņojumu, ka viņa iesūtītā informācija ir saņemta un tiek strādāts pie konkrētās problēmas novēršanas. Tajā brīdī šo ziņojumu redz arī pārējie aplikācijas lietotāji un zina, ka par konkrēto lietu kāds jau ir sūdzējies. Meistars konkrēto lietu salabo, nofotografē un sistēmā parādās paziņojums, ko pašvaldības pārstāvis pārskata un izlemj, vai to var publicēt, un, piemēram, ieliek kādu komatu, garumzīmi un «oki doki» vietā uzraksta formālāku paskaidrojumu un publicē. Pirmais informāciju par novērsto problēmu saņem tas, kurš paziņoja par to, un arī pārējie lietotāji nesen iesniegtajos ziņojumos var redzēt, ka šis darbs ir paveikts.

«Uznirstošajos» logos pienāk informācija par pašvaldības paziņojumiem un atbildēm uz konkrētā iedzīvotāja ziņojumiem. Pārējās ziņas var apskatīties, atverot mobilo lietotni. Tas darīts tādēļ, lai cilvēkus nenokaitinātu – ja telefonā parādītos visi paziņojumi, lietotājiem tā visai ātri apniktu un tā drīzāk kļūtu par apgrūtinājumu.

Šī sistēma darbojas abos virzienos un tajā pašvaldība var informēt iedzīvotājus, piemēram, par ūdensvada plīsumu, ceļa remontiem, pilsētas svētkiem utt.

Šobrīd mobilo lietotni izmanto 17 pašvaldības. To lieto arī Latvijas valsts ceļi.

Visu rakstu Sarunāties ar pašvaldību lasiet 16. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums