Mazais bizness

Sākam biznesu: Visvairāk sarūgtinājusi valsts institūciju attieksme

Žanete Hāka, 24.08.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Konkurenti bērnu preču tirgū SIA Tunana nebaida; visvairāk sarūgtinājusi valsts institūciju attieksme

Izveidojot pirmo vigvamu savam bērnam, SIA Tunana īpašniece Sabīne Reķe necerēja uz tik lielu atsaucību, kas lika uzsākt biznesu. Nu uzņēmumā jau strādā vairāki darbinieki un plānots pārcelt šūšanas darbnīcu uz plašākām telpām.

Atskatoties pagātnē, S. Reķe atzīst – ja vēlreiz sāktu biznesu, tad uz priekšu ietu daudz ātrāk. «Toreiz biju ļoti bailīga, sāku lēnām, šobrīd censtos daudz ātrāk attīstīties un pieņemt darbiniekus, meklēt telpas, taču mans bizness izveidojās ļoti dabiski, bez liekas piepūles.»

Tiesa gan, viņu sarūgtina valsts iestāžu attieksme pret mazajiem uzņēmējiem. «Tiklīdz tiek nodibināts SIA, jo saproti, ka gribi pilnvērtīgu biznesu, maksāt nodokļus un doma par savām un darbinieku sociālajām garantijām, ir ļoti daudz punktu, kas jāaizpilda, lai naktī var mierīgi gulēt. Tiklīdz ir viens darbinieks, ir nepieciešams darba drošības speciālists, taču jautājums – cik tas ir ekonomiski pamatoti tajā brīdī, kad sāc strādāt. Man arī nepaveicās, jo darba intervijas laikā atnāca Darba inspekcija. Galu galā saņēmu sodu, kas izsita no sliedēm.»

Visu rakstu Ar vigvamiem iepriecina bērnus lasiet 24. augusta laikrakstā Dienas Bizness.