Politika

Sāksies ES un Lielbritānijas "pēcbreksita" sarunu trešā kārta

LETA--DPA, 11.05.2020

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmdien videokonferences formātā sāksies Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunu trešā kārta par abu pušu attiecībām pēc breksita.

Iepriekšējās divās sarunu kārtās nav izdevies panākt vērā ņemamu progresu, un ES delegācijas vadītājs Mišels Barnjē apsūdzējis Londonu par izvairīšanos iesaistīties nopietnās diskusijās par virkni svarīgu jautājumu.

Sarunu trešā kārta turpināsies visu nedēļu līdz piektdienai.

Lielbritānija ES pameta 31.janvārī, un abām pusēm ir laiks līdz gada beigām, lai vienotos par savām turpmākajām attiecībām.

Šobrīd britu ikdienas dzīvē maz kas ir mainījies, jo Apvienotā Karaliste joprojām atrodas ES iekšējā tirgus un muitas ūnijas sastāvā, ir spiesta pakļauties bloka tiesību normām un veikt iemaksas tā budžetā.

Taču, ja pārejas perioda laikā vienošanos neizdosies panākt, tirdzniecību starp abām pusēm turpmāk regulēs Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) normas, kas paredz dažādas muitas barjeras.

Sarunu noslēdzošā kārta paredzēta jūnijā, un jūnija beigas ir galējais termiņš, kad Londona var lūgt pārejas perioda pagarināšanu, ko Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons joprojām kategoriski noraida.

Komentāri

Pievienot komentāru