Būvniecība un īpašums

Sākta Kultūras ministrijas ēkas fasādes atjaunošana

Dienas Bizness, 15.03.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Turpinot īstenot VAS «Valsts nekustamie īpašumi’» (VNĪ) programmu «100 adreses Latvijas simtgadei», sākti arhitektoniski un vēsturiski nozīmīgās Kultūras ministrijas ēkas Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 11a, fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi, informē VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļa.

Veicot renovāciju, tiks atjaunota ēkas vēsturiskā fasādes krāsa (dzeltenīgs smilšu tonis), kāda tā bija Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, kad ēkā atradās ārlietu ministru rezidences, kā arī izveidots ēkas fasādes apgaismojums.

Būvdarbu veikšana uzticēta SIA Celtiks, kas jau iepriekš veiksmīgi īstenojusi vēsturisko fasāžu atjaunošanu, tostarp Rīgas pilī, bet projektētājs un autoruzraugs ir SIA «Arhitektoniskās izpētes grupa». Projekta kopējās izmaksas, kas ietver būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību, būvuzraudzību un projekta vadības izmaksas, ir 207 405 eiro.

Darbus plānots pabeigt līdz 2018.gada 30.septembrim.

Kultūras ministrijas ēka ir iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, kas atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma «Rīgas vēsturiskais centrs» daļā.

Ēka būvēta 1873. gadā, tās projekta autors ir viens no pazīstamākajiem vācu izcelsmes Rīgas arhitektiem, akadēmiķis Heinrihs Šēls (Heinrich Karl Scheel). Sākotnēji ēka bijusi arhitekta savrupmāja, viena no greznākajām Rīgas bulvāru ansamblī.