Būve

Sarukušas būvniecības izmaksas

Lelde Petrāne, 29.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2015. gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Būvmateriālu cenas un strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,7 %. Būvmateriālu cenu samazinājumu visvairāk ietekmēja cenu kritums ceļu būves materiāliem, savukārt darba samaksas samazinājumu – algu kritums strādniekiem transporta objektos. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai palielinājās par 0,3%.

Salīdzinot ar 2014. gada novembri, būvniecības izmaksas samazinājās par 0,8 %. Būvmateriālu cenas samazinājās par 3,1 %, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 0,8 %, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 6,2 %.

2015. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 190 būvuzņēmumu un ap 30 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus tiek izmantotas arī būvmateriālu cenas, ko uzņēmumi sniedz rūpniecības ražotāju un importa cenu indeksu aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2014. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 60% no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 27% uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Komentāri

Pievienot komentāru