Bankas

SEB banka daļu klientu centra pārcēlusi uz Rēzekni

Didzis Meļķis, 01.03.2018

Foto: Ieva Čīka/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Labu darbinieku deficīts Latvijā ir visās nozarēs, un pati SEB banka nesen ir pārcēlusi daļu no klientu centra uz Rēzekni, «jo Rīgā jaunu darbinieku trūkuma dēļ mēs vairs nespējam nodrošināt tik augstu servisa kvalitāti, cik gribētu,» sacīja SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars prezentējot SEB bankas jaunāko Baltijas biznesa pārskatu par 2017. gadu.

Līdzīgi motivēti esot arī ražotāji, kas veido ražotnes ārpus Rīgas reģiona.

Līdztekus tam darba tirgus problēmu risinājums ir zemākas pievienotās vērtības darbu automatizācija. Tas attiecas uz visplašāko darbu spektru. «Biju patīkami pārsteigts, ka vienā no Latvijas privātajām klīnikām radiologs ir robots,» stāsta A. Škapars. «Ieguvums no tā ir augsta efektivitāte un nekļūdīgums. Pirms diviem gadiem tā vēl šķistu fantastika, bet tagad tam ir gan tehniska iespēja, gan darba tirgus spiediens inovēt.»

«Nevar ņemt darbā aizvien jaunus cilvēkus un reizē celt algas – tas ir ceļš uz nekurieni,» vērtē baņķieris. Viņš norāda uz iezīmi citviet Eiropā, kur ir laba ekonomiskā izaugsme, bet bez algu inflācijas. «Tas ir noticis gan ar Latvijas un citu valstu viesstrādnieku palīdzību, kas tur lejā izmaksas, gan ar automatizāciju un robotizāciju. Latvijā ir itin strauja algu inflācija, un jautājums, uz kuru man nav vienas skaidras atbildes, ir – kā šādos apstākļos noturēt produktivitātes izaugsmi.»

Daļa no algas pieauguma statistikas ir uz minimālās algas celšanas un ienākumu legalizācijas rēķina, vērtē mazumtirdzniecības franšīzes tīkla Narvesen Baltija valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica, kas piedalījās SEB pētījuma prezentācijā. «Diemžēl uzkarstoša darba tirgus apstākļos nepiedodami maz uzņēmēju domā par biznesa modeļa maiņu vai inovācijām. Tā ir pretruna, un mums Latvijā ir jādomā, kā savā biznesā izmantot jaunākās tehnoloģijas un strādāt gudrāk.»

Plašāk lasiet rakstā Izaugsmei pietrūkst ambīciju ceturtdienas, 1. marta, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru