Finanses

SEB bankas peļņa sarukusi gandrīz uz pusi

Žanete Hāka, 24.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada deviņos mēnešos SEB banka nopelnījusi 11,82 miljonus latu, kas ir par 44% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina bankas pārskats.

Pirms gada bankas peļņa sasniedza 20,9 miljonus latu.

Savukārt SEB grupas peļņa palikusi iepriekšējā gada līmenī – 12,7 miljoni latu.

Bankas aktīvo klientu skaits privātpersonu segmentā šī gada deviņos mēnešos palielinājies par 2% un uzņēmumu segmentā - par 4%, savukārt ienākumi šī gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar aizvadītā gada attiecīgo periodu palielinājušies par 2% un izmaksas samazinājušās par 4%.

SEB banka šogad ir izsniegusi aizdevumus 410,2 miljonu latu apmērā, no tā 3.ceturksnī piešķirti 148 miljoni latu. Jaunizsniegto mājokļu kredītu apjoms šogad deviņos mēnešos palielinājies par 13% un piešķirtā līzinga apjoms - par 4% salīdzinājumā ar aizvadītā gada attiecīgo periodu.

3.ceturksnī turpināja samazināties arī 60 dienu kavēto kredītu īpatsvars - līdz 8,4% līmenim no kopējā kredītportfeļa, kas ir zemākais rādītājs kopš 2009. gada, tomēr šogad bankai ir nācies veidot papildu kredītu uzkrājumus atsevišķiem izsniegtajiem kredītiem uzņēmumu snieguma rezultātā, skaidro SEB bankas prezidents Ainārs Ozols. Kopumā deviņos mēnešos papildu izveidoti uzkrājumi 17,7 miljonu latu apmērā, kas ietekmē arī kopējo finanšu rezultātu, jo, ja vērtē pamatdarbības rezultātus pirms uzkrājumiem, tie palielinājušies par 8% salīdzinājumā ar aizvadītā gada deviņiem mēnešiem.

Tuvojoties gada beigām, aizvien lielāks uzsvars tiek likts uz veiksmīgas pārejas uz eiro nodrošināšanu, stāsta A. Ozols.

Kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 30. septembrī sasniedza 1,3 miljardus latu, kas ir par 2% vairāk nekā gada sākumā, bet par 13% vairāk nekā 2012. gada septembra beigās.

Savukārt kopējais kredītportfelis 30. septembrī bija 2,05 miljardi latu, kas ir par 1% mazāk nekā gada sākumā un par 4,1% mazāk nekā 2012. gada septembra beigās.

Komentāri

Pievienot komentāru