Finanses

SEB grupas peļņa augusi vairāk nekā divas reizes

Žanete Hāka, 25.04.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SEB grupas Latvijā pirmo ceturksni noslēgusi ar 6,6 miljonu eiro peļņu pēc uzkrājumiem un nodokļiem, informē bankas pārstāvji.

Grupas darbības finanšu rezultāts pirms uzkrājumiem sasniedza 12 miljonus eiro, savukārt atbilstoši riska vadības standartiem, SEB grupa pirmajos mēnešos izveidoja jaunus uzkrājumus 5,56 miljonu eiro apmērā.

Pirmā ceturkšņa beigās klientu noguldījumu apjoms SEB bankā sasniedzis 2,03 miljardus eiro, tādejādi kopš 2013. gada marta 12 mēnešu laikā uzrādot pieaugumu par 17%.

Šogad SEB banku par savu sadarbības partneri izvēlējušies vairāk nekā 10`000 jaunu klientu un, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, samazinājies bankas veidoto jauno uzkrājumu apjoms.

Šie un citi faktori ļāvuši SEB grupai Latvijā uzlabot finansiālās darbības rādītājus un noslēgt 1. ceturksni ar 6,6 miljonu eiro tīro peļņu. Tāpat pirmajā ceturksnī SEB banka turpinājusi piešķirt finansējumu privātpersonām mājokļa iegādei, uzņēmumu modernizācijai un attīstībai, kā arī citiem mērķiem, kopumā izsniedzot 136,5 miljonus eiro.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols norāda, ka, tāpat kā citās nozarēs, arī bankai nozīmīgākais 1. ceturkšņa notikums bija pāreja uz eiro.

Bankām šī pāreja ir nozīmējusi valūtas darījumu ieņēmumu samazinājumu, kas plānotajos apmēros notikusi arī SEB bankā. Taču, turpinot kāpināt bankas darba efektivitāti, piesaistot jaunus klientus un izvēršot sadarbību ar esošajiem klientiem, ir izdevies uzlabot peļņas rādītājus. Labvēlīgā ekonomiskā vide ir ļāvusi uzlabot kredītportfeļa kvalitāti, būtiski samazināt jaunveidojamo uzkrājumu apjomu un koncentrēties uz attīstību vērstu projektu finansēšanu gan uzņēmumu sektorā, gan citās jomās, skaidro A. Ozols.

Bankas izmaksas salīdzinājumā ar 2013. gada 1. ceturksni samazinājušās par 1% līdz 12,37 miljoniem eiro.

SEB banka turpina finansēt privātpersonas un uzņēmumus - pirmajā ceturksnī klientiem izsniegti aizdevumi 136,5 miljonu eiro apmērā. 89% no jaunizsniegtā finansējuma piešķirti juridiskām personām. Gada sākumā arī mājokļu kreditēšana uzrādīja labus rezultātus – mājokļu labiekārtošanai un iegādei SEB banka izsniedza 9,5 miljonus eiro. Kopējais bankas kredītportfelis 31. martā bija 2,8 miljardi eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2013. gada 1. ceturksnī.

Bankas aktīvu apjoms 2014. gada 31. martā bija 3,8 miljardi eiro.