Finanses

SEB mājokļu kreditēšanas apjomi divu gada laikā pieauguši par 59%

Žanete Hāka, 23.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušā gada laikā SEB banka ir izsniegusi jaunus mājokļu kredītus privātpersonām 60,85 miljonu eiro apjomā, kas ir par 59% vairāk nekā 2011. gadā un par 5% vairāk nekā 2012. gadā, informē SEB bankas pārstāvji.

SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere norāda, ka pēdējo pāris gadu laikā vērojams, ka pieaugusi iedzīvotāju interese un iespējas iegādāties jaunus mājokļus, lai varētu uzlabot savas ģimenes dzīvošanas apstākļus.

Bankas dati apliecina, ka gan izsniegto mājokļu kredītu apjoms, gan to vidējā summa pakāpeniski pieaug. 2011. gada laikā SEB banka piešķīra mājokļu kredītus 38,27 miljonu eiro apjomā ar vidējo aizdevuma summu 32,74 tūkstoši eiro, bet pērn vidējā aizdevuma summa bija 34,63 tūkstoši un mājokļu labiekārtošanas un iegādes finansējuma apjoms sasniedza 60,85 miljonus.

Salīdzinot ar pirmskrīzes laiku, iedzīvotāji šobrīd daudz vairāk uzmanības velta mājokļa meklēšanai un tā atbilstībai savām faktiskajām vajadzībām, skaidro I. Tetere.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka pērnā gada beigās kopējais mājokļa iegādei, rekonstrukcijai un remontam izsniegto kredītu apjoms sasniedza 5,05 miljardus eiro, kas ir par gandrīz 5% mazāk nekā iepriekšējā gada beigās, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati. Banku pārstāvji stāsta, ka gada griezumā gan vērojams straujš kāpums, un aug arī to aizņēmēju skaits, kuriem kredīts tiek apstiprināts, tomēr tirgus vēl tikai sāk atgūties.

«Lai gan gada sākumā vienmēr ir vērojams neliels atslābums, kopējā tendence noteikti ir pozitīva, arī atskatoties uz pērno gadu, kura laikā jauni mājokļu kredīti tika izsniegti par 30% vairāk nekā 2012.gadā,» stāsta Nordea bankas Latvijā Privātpersonu kredītu produktu un pakalpojumu attīstības vadītājs Raivis Gūtmanis. Arī DNB bankas Klientu segmentu daļas projektu vadītājs Dzintars Līnis min, ka šā gada pirmajā ceturksnī DNB bankas jaunizsniegto hipotekāro kredītu apjoms ir par 11% augstāks nekā pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos.

Komentāri

Pievienot komentāru