Tehnoloģijas

Šeļmanovs-Plešs: IP adreses publiskot nevajadzētu; jāveicina tiesu prakse

Sanita Igaune, 25.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Es domāju, ka IP adreses publiskot nevajadzētu. Tēma ir jūtīga, tāpat kā robeža ar vārda brīvību. Tomēr to varētu risināt individuāli, dodoties uz tiesu,» vērtējot deputāta Jāņa Upenieka ieceri veikt likumu grozījumus, lai valsts iestādes varētu publiskot IP adreses, no kurām veikti naidu kurinoši un valstiski naidīgi komentāru ieraksti internetā, DB norādīja Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs.

Latvijā būtu jāveicina iedzīvotājos izpratne, lai cilvēks, redzot naida kurinošus komentārus vai replikas, kas aizkar viņa tiesības, dotos uz tiesu un iesniegtu civilprasību. Tādējādi tiktu pieprasīta informācija no interneta pakalpojuma sniedzēja par konkrēto IP adresi.

Lai arī šāda veida prasības Latvijas tiesās līdz šim nav iesniegtas bieži, tomēr šādi gadījumi tiesās ir izskatīti, un attiecīgā prakse ir bijusi, taču aizvien liela daļa cilvēku par šādu iespēju neko nezina, atzīmēja V. Šeļmanovs-Plešs.

Deputāts iecerējis jau tuvākajā laikā šo jautājumu rosināt izskatīt gan Saeimā, gan biedrībā Brīvie demokrāti. «Atklāta naida kurināšana publiskajā telpā ir nepieļaujama. Daži no šiem komentāriem ne vien ir aizskaroši, bet pat klaji pretvalstiski. Publicējot šo komentāru IP adreses un vietas, no kurām ieraksti veikti, būs iespējams cīnīties ar šiem «varoņiem»,» pārliecību pauda J. Upenieks.

Viņš skaidro, ka viņa mērķis nav aicināt ierobežot komentāru iespējas Latvijas interneta vidē kopumā, šajos komentāros nevajadzētu būt atklātai naida kurināšanai, vai arī, ja tāda tur parādās, to rakstītājiem ir jārēķinās ar iespējamām sekām.

Komentāri

Pievienot komentāru