Jaunākais izdevums

Šengenas zonas 26 dalībvalstu iekšlietu ministri ceturtdien vienojās turpmāk regulāri tikties, lai apspriestu krīžu pārvaldību.

Tā sauktā Šengenas Padome pirmoreiz tiksies 3.martā, paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns pēc neformālas tikšanās ar saviem kolēģiem Francijas pilsētā Lillē.

Šengenas zona, kurā ir atcelta iekšējā robežkontrole, pašlaik ietver 22 no 27 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā arī četras valstis ārpus ES - Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju un Šveici.

Pēdējos gados iekšējā robežkontrole starp Šengenas zonas valstīm vairākkārt tikusi atjaunota terorisma draudu, migrācijas krīžu un Covid-19 pandēmijas dēļ.

Eiropas Komisija (EK) decembrī ierosināja atjauninātus noteikumus, lai stiprinātu Šengenas zonas pārvaldību. EK ieskatā, mērķtiecīgās izmaiņas nodrošinātu ciešāku koordināciju ES līmenī un ļautu dalībvalstīm labāk tikt galā ar jauniem izaicinājumiem gan ES kopējo ārējo, gan iekšējo robežu pārvaldībā Šengenas zonā.

Ierosinātās atjaunināšanas mērķis ir nodrošināt to, ka iekšējās robežkontroles atsākšana joprojām ir galējās nepieciešamības līdzeklis.

Ar jaunajiem noteikumiem arī tiktu ieviesti kopīgi instrumenti, kas paredzēti tam, lai efektīvāk pārvaldītu ārējās robežas sabiedrības veselības krīzes gadījumā, tādējādi mācoties no Covid-19 pandēmijas laikā gūtās pieredzes.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā Covid-19 omikrona paveida izplatīšanās risku, visām personām, kas no 1.decembra līdz 16.decembrim ierodas Igaunijā, ir jāaizpilda robežas šķērsošanas anketa, ziņoja Igaunijas nacionālā raidsabiedrība ERR, atsaucoties uz Veselības departamentu.

Anketu igauņu, krievu vai angļu valodā var aizpildīt Veselības departamenta pašapkalpošanās vidē ar adresi iseteenindus.terviseamet.ee.

Anketu nepieciešams aizpildīt trīs dienu laikā pirms ierašanās Igaunijā. Tajā jānorāda gan izbraukšanas valsts, gan ceļojuma laikā apmeklētās valstis. Anketu var aizpildīt elektroniski, bet galējas nepieciešamības gadījumā to var uzrādīt papīra izdrukas veidā.

Rīkojums par šādu robežas šķērsošanas kārtību ir spēkā līdz 16.decembrim. Termiņš ir ierobežots, jo vēl nav zināmas omikrona paveida īpašības un ietekme Igaunijas teritorijā. Tuvāko divu nedēļu laikā tiks iegūta pilnīgāka informācija par jauno koronavīrusa paveidu, un Veselības departaments koriģēs rīkojuma termiņu, ja tas būtu nepieciešams.

Komentāri

Pievienot komentāru