Ražošana

Seši jautājumi un atbildes par Draugiem Group uzņēmuma Printful otro ražotni ASV

Lelde Petrāne, 04.10.2016

Foto: Printful

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Draugiem Group uzņēmums Printful atver vēl vienu drukas ražotni ASV austrumkrastā Šarlotas (Charlotte, NC) pilsētā Ziemeļkarolīnas štatā. Publicējam jautājumus un atbildes, kuras biznesa portālam db.lv sniedza uzņēmumu grupas pārstāvis Jānis Palkavnieks:

Cik lielas investīcijas prasīja otrās Printful ražotnes atvēršana ASV?

Mēs jau uz šodienu esam investējuši miljonu dolāru un līdz gada beigām būs 1,5 miljoni. Nākamā gada laikā varētu būt līdz trīs miljoniem.

Cik ilgi tika plānota un īstenota ideja par otrās ražotnes atvēršanu?

Ideja par to radās pirms diviem gadiem. Aktīvi darījām un plānojām sešus mēnešus.

Cik daudz darbinieku no Latvijas strādā Printful ražotnēs ASV? Vai latvieši tur tiek gaidīti?

Šobrīd strādā pieci darbinieki ar biznesa vīzām no Latvijas. Lauris Liberts, Dāvis Siksnāns, Zane, Ivars un Dairis. Lielākā daļa kvalificēto darbinieku pamatā strādā Latvijas birojā un regulāri dodas komandējumos.

Kādi ir Latvijas darbinieku plusi un mīnusi, salīdzinot ar vietējiem?

Latvijas darbinieku liels pluss ir tas, ka viņi runā latviski un nodrošina labāku komunikāciju starp programmētājiem un radošajiem Latvijā ar Amerikas kolēģiem. No Latvijas uz ASV dodas tikai tie cilvēki, kas pie mums ir pastrādājuši un kuriem ir pieredze Draugiem Group un mūsu uzņēmuma kultūrā. Viņi palīdz veidot līdzīgu kultūru ASV.

Kāda ir vidējā alga Printful ražotnēs?

Mēs maksājam vidējas ASV tirgus algas. Ražošanas darbiniekiem tie ir 10.5-16 ASV dolāri stundā, bet augstāka līmeņa darbiniekiem atkarībā no pozīcijas.

Printful šobrīd ir arī Eiropas ražotnes vietas meklējumos. Kura valsts tā varētu būt?

Lielbritānija, jo tur mums ir labas tirgus iestrādes un pieprasījums t-kreklu apdrukai, bet Latvijā apsveram šūšanas departamenta atvēršanu.

Komentāri

Pievienot komentāru